10.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

--

--

Slaný vyhrál na penalty a navyšuje tak bodový zisk. Mnichovohradišťský SK se propadl na 14. místo

0

Zápas na domácím hřišti v Mnichově Hradišti přinesl maximální podívanou. Diváci se mohli těšit z vyrovnaného utkání a týmy nabídly dokonce penaltový rozstřel. Z něj se na konec radovali hosté ze Slaného.

Drama na začátku utkání

Již ve 2. minutě šel Ahmed sám na brankáře Ježka, ten ho však vychytal a po následné srážce museli být oba hráči ošetřováni na hrací ploše. V 15. minutě střela Hořejšího skončila na boční síti Ježkovy brány. Ve 30. minutě schytal tvrdý atak Kubaška a po krátkém ošetření  mohl naštěstí pokračovat ve hře. Ve 42. minutě se v dobré střelecké pozici ocitl Hořejší, ale míč mu odskočil od nohy. Ve 44. minutě utekl po pravé straně Ahmed. Přihrál Hořejšímu, jehož střelu Ježek vyrazil k Marouškovi, který vrátil míč do sítě přes bránícího obránce (0:1).

Domácí srovnávají na konci utkání

V 51. minutě rychlý brejk hostí zakončil Ahmed nepřesnou střelou. V 53. minutě po centru z pravé strany jeden z domácích hráčů zblízka Sedlákovu bránu přestřelil. Na druhé straně pak Galbavého střela prošla těsně vedle. V rozmezí  68. a 70. minuty utkání domácí hráči nejdříve Razákem a poté Zajíčkem nedokázali trefit ze slibných pozic bránu Slaného. Výsledkem narůstajícího tlaku a blížícího se konce zápasu byla povedená akce středem hřiště, kdy po sérii krátkých přihrávek skončil míč u Zajíčka, který zblízka zavěsil míč pod břevno a vyrovnal (1:1). To se stalo v 86. minutě. Sedlák se pak vytáhl v 89. minutě, když ze své šibenice super zákrokem vyškrábl míč z hlavy stopera Zajíčka.

Penalty ustáli lépe hosté

Následoval penaltový rozstřel, kdy po úspěšných kopech Hořejšího, Zelenky a Galbavého přišel na řadu ve třetí sérii domácí Krejza, jehož střelu Sedlák vyrazil. Své penalty pak proměnili Čablík se Zajíčkem. V páté sérii mohl druhý bod pečetit Stožický, jenže svou bombou málem přerazil břevno! Pokračovalo se tedy dále. Ze strany hostí uspěli Hansl a Zíma, zatímco sedmou penaltu Hofmana Sedlák opět kryl. Z výhry se tedy na konec radovali hráči ze Slaného.

autor: Milan Šúr

SK Slaný
Milan Šúr (vedoucí mužstva): ,,V druhém poločase nás domácí zatlačili před Sedláka a vyrovnat se jim nakonec přece jen podařilo. Odehráli jsme dobrý první poločas zápasu, získali jsme dva body a můžeme být spokojení"

Mnichovohradišťský SK
T. Ježek [-] - J. Maryška [-] , J. Špetlík [-] , D. Pokorný [-] , J. Tomašov [-] (46. R. Lakatoš [-] ) , M. Jíra [-] , F. Krejza [-] , L. Havel [-] (46. F. Razák [-] ) , T. Hofman [-] , P. Vegricht [-] , J. Zajíček [-]

SK Slaný
M. Sedlák [-] - J. Maroušek [-] , O. Zelenka [-] , F. Hansl [-] , J. Hořejší [-] , U. Ahmed [-] (73. L. Stožický [-] ) , M. Tikovský [-] , J. Galbavý [-] , J. Kubaška [-] , T. Zíma [-] , P. Čablík [-]

ŽK: 3. J. Maryška , 24. J. Zajíček , 54. M. Jíra , 58. J. Špetlík , 61. F. Razák - 50. J. Kubaška , 71. O. Zelenka .
Místo: MSK. Počet diváků: 130. Rozhodčí: Zuska Oldřich - VYHNAL Karel, POLÁK Ivo.