8.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Utkání rozhodlo podivné vyloučení kanonýra

0

Ve čtvrtém domácím utkání sezony chtěli fotbalisté SK Rakovník konečně zvítězit za tři body, neboť doma ve všech třech předchozích případech zvítězili za dva body po výhře na pokutové kopy. Proti Rakovnickým stál soupeř z nedalekých Tuchlovic, jehož branku střeží od této sezony náš bývalý brankář Martin Šimek. V utkání hraném za stálého deště nakonec zvítězil produktivnější nikoliv lepší tým, který navíc hrál přes 50 minut v početní výhodě.

Domácí ztráceli již od začátku dech

Hned ve druhé minutě udělala domácí obrana chybu, když nechala volného Pudila na úrovni pokutového kopu, který dostal ideální přihrávku od Hafenrichtera. Mladý Pudil ovšem s velmi dobrou šancí naložil prachbídně. Ve 12. minutě se po špatném odkopu domácí obrany zastavil míč o ruku Krause a domácí obrana v domnění, že sudí ruku zapíská, přestane hrát. Taktickou chybu domácích Kraus potrestal pěknou střelou z vápna (0:1). Vyrovnáno mohlo být o tři minuty později, kdy Beneš našel ve vápně Nwogua, který střelu z otočky zamířil těsně nad Šimkovu branku. Domácí měli více ze hry, hosté se za první půl hodinu dostali na útočnou polovinu jen dvakrát, ale na rozdíl od domácích vstřelili branku. Ve 23. minutě si na Jiráskův centr naskočil Mareš a svojí pěknou hlavičku poslal do tyče. Odražený míč se pokusil do odkryté branky dopravit Nwogu, ale jeho střelu zblokoval navrátivší obránce. Ve 40. minutě nastal klíčový moment celého utkání, kdy domácí Nwogu uviděl od sudího Tobišky druhou žlutou kartu.

Nápor nešel ustát

Navzdory početní nevýhodně byli domácí stále aktivnějším týmem, který držel míč na svých kopačkách. Bohužel v 54. minutě domácí obrana nezastavila Brnovjaka, který prošel z půlky hřiště až na velké vápno a technickou střelou obstřelil Kabeleho (0:2). Domácí hráči se nevzdali a bojovali. O tři minuty později po obdržené brance se krásně ve vápně uvolnil Červený a jeho střelu musel Šimek konečky prstů vyrazit na rohový kop. Po rohovém kopu bylo ve vápně hostů pořádně rušno. Fojtíkovu hlavičku umístěnou k levé tyči musel vyrazit až obránce stojící na brankové čáře. Následnou dorážku Červeného nádherně odvrátil Šimek ukázkovou robinsonádou.

V 67. minutě zarazil definitivní hřebíček do rakovnické rakve Kraus, který využil špatného odkopu Kabeleho a po přihrávce spoluhráče se ocitl sám před Kabelem a střelou k tyči mu nedal šanci (0:3). Více se v utkání již nestalo. Domácí brankář naopak ještě vychytal šanci Balíka. Utkání pro domácí hráče nedopadlo vůbec dobře, i když soupeř byl jedním z nejslabších v této sezoně.

autor: Marek Tvrz

SK Rakovník
P. Kabele [-] - M. Fojtík [-] (74. D. Vild [-] ) , C. Nwogu [-] , P. Tvrz [-] , M. Beneš [-] , T. Pucholt [-] , J. Sklenka [-] , M. Jirásek [-] (63. P. Nováček [-] ) , J. Mareš [-] (55. T. Mates [-] ) , J. Červený [-] , R. Hamouz [-] (82. J. Čech [-] )

AFK Tuchlovice
M. Šimek [-] - M. Holan [-] , J. Brož [-] , J. Nejedlý [-] - M. Kedroň [-] , V. Kraus [-] (87. J. Gerhardt [-] ) , M. Cabejšek [-] (46. M. Balík [-] ) , M. Pudil [-] , P. Hafenrichter [-] - L. Hadrika [-] (74. S. Skořepa [-] ) - M. Brnovják [-]

ŽK: 30. M. Jirásek , 37. C. Nwogu - 40. M. Kedroň . ČK: 40. C. Nwogu .
Počet diváků: 115. Rozhodčí: Tobiška Stanislav - PAVLÍKOVÁ Monika, PETÝREK Václav.