4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

Stonava poprvé vítězně

12. I. Kisel , 21. L. Němec , 61. P. Šuster , 69. O. Hančin (p.) - 43. V. Jaroš , 89. A. Ručka
0

Stonava poprvé vyhrála, když porazila Petřvald na Moravě.

Úvod zápasu zvládlo lépe mužstvo z Petřvaldu, které si dokázalo vypracovat nějaké šance. Centr Huvara skončil na hlavičce Malúš, která mířila mimo. Projektyl Kožara domácí obrana vytěsnila na rohový kop.Z něj Jaroš neodtal míč do sítě. Stonava spoléhala především standardní situace a trestala chybnou rozehrávku hostů. Ve 20. minutě otevřel skóre zápasu hlavičkou domácí Němec - 1:1. V závěru poločasu se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání, když se balon po ose Musil, Jiří Huvar dostal až k Jarošovi, jenž se tentokrát nemýlil - 1:1. Stejný hráč pak mohl hostům zajistit před odchodem do kabin vedenít, ale místo přihrávky na volného Ručku přišla klička a z tohoto mraku nezapršelo.

Utkání se pak lámalo zkraje druhé půle. Tyč domácí branky nastřelil smolař dnešního dne Jaroš. A platilo otřepané "nedáš dostaneš", když standardmní situaci využil Šuster - 2:1. V 69.minutě bylo pro Petřvald ještě hůře, když se z penalty zkušeně prosadil Hančín a domácí už vedli o dvě branky - 3:1.Ještě hůře pro Petřvald bylo o chvíli později, když střídající Kisel, využil nedorozumění Prudkého a Šariny v hostující defenzívě - 4:1. Závěrečnou úpravu skóre pak provedl hostující Ručka, jenž po individuální akci kosmeticky upravil skóre utkání - 4:2.

SK Stonava
Karel Sochora (trenér): Z těch tří dosavadních zápasů to byl náš nejméně povedený, nicméně máme tři body, což je paradox, ale zlobit se nebudeme.Sice jsme vedli, ale jinak byl náš výkon špatný. Hráči, na které jsem upozorňoval, si na hřišti dělali, co chtěli, vůbec jsme je nepokrývali a nechávali jim příliš prostoru. Navíc jsem znovu upozornil na zbytečné branky ke konci poločasu a co myslíte? Zase jsme dostali gól do šatny.Byl to mnohem zodpovědnější výkon, takhle se mi kluci líbili. Podrželi balon, dařila se mezihra a nekazili jsme přihrávky jako v první půli," pochvaloval si Sochora. Co bylo nejdůležitější, stonavští střelci procitli a začali střílet góly. „Ve všech dosavadních zápasech jsme si vytvořili poměrně dost šancí, jenže jsme je proměnili až teď. Na výsledku to je hned vidět. Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/stonavska-strelecka-muska-procitla-20160831.html

FK Petřvald na Moravě
Pavel Podveský (trenér, pro klubový web): Se soupeřem se nám dlouhodobě nedaří. Do zápasu jsme ale vstoupili slušně a prvních dvacet minut jsme byli lepším týmem. Začátek druhé půle ovlivnil celý zápas. My jsme trefili tyč, zatímco soupeř skóroval. Po druhé inkasované brance jsme často diskutovali s rozhodčím, takže už nebyl takový. Musíme zlepšit proměňování šancí a disciplínu.