12.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2016-2017

--

Spálov porazil Odry

7. R. Kiša , 11. E. Chuděj (vl.) , 31. L. Šima - 54. J. Paszko , 57. R. Bílý
0

před výbornou diváckou kulisou se hrálo zajímavé utkání týmů z popředí tabulky a také vyhlášené derby, ve kterém dominovali v první půli jednoznačně domácí a ve druhé se zase zlepšeným výkonem, prezentoval hostující celek

první půlka byla ze strany Spálova určitě nejlepším výkonem celého podzimu, domácí hráči byli daleko pohyblivější, vyhrávali osobní souboje, dostávali se do přečíslení a téměř každý útok znamenal velké nebezpečí pro branku Oder

kdyby po prvním poločasu svítil na ukazateli stav 5:0, nikdo z přítomných by se nemohl divit

ale jak to šlo popořádku

už ve 4 minutě peláší po levém straně Karel Pop, přesprintuje oderského obránce a zakončuje levou, proti je však dobře postavený hostující gólman

v 7 minutě vymyslel pěknou přihrávku středem hřiště Petr Chuděj a oslovil jí Rosťu Kišu, pro kterého nebyl problém podél gólmana Zlámala otevřít gólový účet zápasu – 1:0

už v 11 minutě se Spálov raduje podruhé, tentokrát je to akce čistě v režii rodiny Chudějů, protože Petr vysílá přihrávkou po pravé straně Tadeáše , který zatahuje až k brankové lajně odkud centruje před bránu , kde si pro Odry nešťastně sráží míč do branky brácha Erik – 2:0

cca kolem 20 minuty kope Spálov trestný kop ze 20 metrů, k míči se staví R.Kiša, ale bohužel necílí přesně – jde asi půl metru nad levou šibenicí

ve 31 minutě přichází další gólová radost, protože po levé straně utíká všem Karel Pop, dává pod sebe na Kišu, který posouvá více doprava na volného Luďka Šímu, který z jedné prostřeluje Zlámala v brance Oder – 3:0

o dalších 5 minut později se ve velké šanci ocitá Petr Chuděj, ale jeho nedůrazné zakončení levou nohou, oderští obránci na brankové čáře odehrávají

cca ve 40 minutě se do velmi zajímavé příležitosti dostává L.Šíma , ale místo zakončení volí nahrávku pod sebe na Anděla a je po šanci

za pohodového vedení 3:0 se šlo do kabin, ve kterém nabádá hrající trenér k pozorné a aktivní hře

co jsme ovšem nechtěli se stalo a ve druhém poločase převzali otěže zápasu Odry, které útočili v neustále v 5-ti hráčích a dostávali Spálov pod tlak, ze kterého pramenily chyby, které dokázali oderští využít ke vstřelení branek a zdramatizování zápasu

branky Oder padly velmi brzy na začátku 2.poločasu a bylo zaděláno (zbytečně) na drama

v 54 minutě přišla první branka Oder, když z cca 20 metrů přesně po zemi zacílil k levé tyči Jaroslav Paszko – 3:1

uběhly tři minuty a Odry se radovali z druhé branky, 57 minuta úplně nepokrytý hráč v šestnáctce Robert Bílý a stav zápasu je 3:2

krátce nato se ocitá ve velké šanci Tadeáš Chuděj, ale Odry podrží skvělým zákrokem Zlámal

ještě o pár minut později se opět vyznamená oderský gólman, kdy se obranný odkop odráží od oderského hráče a snáší se pomalu do branky , ale rychlý návrat směrem k bráně a efektní rybička nechává oderské stále ve hře

ve druhé půli byli Odry aktivnější (možná pomohlo i to , že do druhého poločasu za ně nastoupil Konrád)

i když se na obou stranách byla patrná snaha o vstřelení branky (buď pojišťovací vítězné nebo vyrovnávací), tak se stav do závěrečného hvizdu nemění

Spálov tedy po dvou domácích prohrách za sebou, naplno bodoval a zůstal v kontaktu s čelem tabulky