10.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

--

--

Kylešovice nestačily na Heraltice

0

Kylešovice sice na začátku druhého dějství vyrovnaly, ale Heraltice dvěmi góly znovu získaly vedení, které už udržely.

Velké Heraltice i nadále stíhají vedoucí Slavkov, když vyválčily cenné tři body na neoblíbené umělce v Kylešovicích. Hosté se ovšem tentokrát rozehřívali hodně pomalu. Ve 25. minutě přečkali velkou šanci domácích, neboť gólman Klein musel likvidovat nebezpečný průnik Kowalského a dorážející Hoferek mířil do nebes. Na opačné straně si na luxusní pas Zemborského naběhl Piatkevič, ale teprve se zastřeloval. Důležitý moment však nastal až dvě minuty před přestávkou. Přihrávku opavského Drndy na brankáře Evjáka posoudili sudí jako nedovolenou malou domů. Adam Rolný při nepřímém volném kopu posunul balon Zemborskému, jehož nepříliš povedený pokus zaplul do sítě – 0:1. Kylešovice zuřily, když málem došlo ke rvačce.

Do druhé půle vkročily nesmírně odhodlaně, což se jim vyplatilo v 52. minutě. Po rohu Marečka a chybě Kleina skóroval neobsazený Mezera – 1:1. Za pár vteřin ovšem domácí zažili ledovou sprchu. Míč putoval přes Zemborského, Adama Rolného a Jiřího Otipku až k Piatkevičovi, který předvedl ukázkový hokejový blafák – 1:2. Následovaly oboustranné útočné manévry. V kylešovickém dresu zatřásli tyčí Gračanin s Hoferkem, za Velké Heraltice trefil Zvardoň z pětky nepochopitelně pouze břevno. Hosté si definitivně oddechli v 82. minutě, kdy Piatkevič zužitkoval kolmici Zemborského – 1:3.