6.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

--

Slavkov nadále vítězně

0

Slavkov si nadále počíná suverénně. Tentokrát byl nad síly Kylešovic.

Fotbalisté Slavkova přepsali dějiny, protože se jim snad poprvé povedlo vydolovat body z kylešovické umělky. Hosté od začátku kralovali, jenže dlouho nedokázali najít recept na gólmana Evjáka. Nejprve si Hendrych počíhal na centr Glogy a rozezvonil břevno. Poté zkoušeli štěstí Nevlud, Král anebo Klement, ale stav zůstával nezměněn. Až těsně před přestávkou putoval míč přes Schneidera a Glogu k Nevludovi, který vsítil důležitý gól do šatny – 0:1.

V 56. minutě už museli domácí stahovat dvoubrankové manko. Po hlavičkách Obludníka a Hrušky se vydal kupředu Gloga a báječně naservíroval balon střídajícímu Pavelkovi – 0:2. Vzápětí pelášil Nevlud úplně sám na Evjáka, ale stoprocentní příležitost zavraždil. Nejlepší kanonýr soutěže si spravil náladu v 72. minutě. Hezkou akci rozjel Dietrich, Pavelek pak vydláždil typickou českou uličku pro Nevluda a ten nasadil bezmocnému Evjákovi jesličky – 0:3. Kylešovice zazlobily až v samotném závěru, kdy Pekárek polaskal chytrým lobem břevno. Slavkov mohl svého soupeře ještě více deklasovat, jenže Borunský s Dietrichem v koncovce pohořeli.

Autor textu: Jan Obludník