1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

--

Vratimov skvělým obratem v první půli porazil Libhošť

0

V posledním kole podzimní části 1.A třídy sk.B zavítal na vratimovský stadion nováček soutěže z Libhoště, které z trenérské lavičky vede bývalý trenér Vratimova Miroslav Salač, což tomuto utkání přidalo také na atraktivnosti. Hosté se v úvodu soutěže spíše trápili a až výsledky z posledních kol posunuly Libhošt do klidného středu tabulky. Vratimovští naopak výsledkově v posledních dvou kolech neuspěli, a tak diváci, kterých se sešla bezmála stovka a kteří vytvořili – na vratimovské poměry věčně nespokojených „fanoušků“ – úžasnou atmosféru, očekávali, jak si domácí tým v posledním duelu podzimu povede.

Od úvodu utkání byla na domácích hráčích patrná velká nervozita, z nichž pramenilo několik hrubých chyb v rozehrávce, a to i od nejzkušenějších hráčů. V 17 minutě poslal Stuchlík hodně nepovedenou vysokou „malou domů“ a Škorik musel zastavit hostujícího Beneše před pokutovým územím pouze za cenu faulu. Míč si postavil Libhošťský Jachník a parádní střelou nedal Černému šanci. Hosté se tak ujali vedení, které vytěžili díky své aktivitě. Jenomže tato branka zcela změnila průběh první půle. Kdo čekal, že vratimovské tato branka rozhodí a znervózní, byl na velkém omylu. Domácí se neskutečně herně zvedli a najednou jich bylo plné hřiště. Skvěle kombinovali a míč lítal z nohy na nohu. Hostující tým se dostal pod obrovský tlak a jen díky štěstí držel těsné vedení. Vratimov svého soupeře přehrával a vytvořil si několik vyložených šancí. Největší zazdil ve 27 minutě Osvěčík, který nedokázal, i díky skvělému zákroku a reflexu gólmana Libhoště Martinovského, skórovat do prázdné branky. Vše podstatné se však odehrálo v posledních šesti minutách. Vratimovu se povedlo vyrovnat po rohovém kopu ve 39 minutě, kdy se dostal k prodloužené Peškově hlavičce Osvěčík a druhou tutovkou už nepohrdnul – 1:1. Hosté v tuto chvíli zcela vypadli z role a gólem posílené sebevědomí domácích se rázem zvětšilo. Zvláště poté, když se do otevřené obrany vřítil Pařenica, jehož přízemní střelu hostující gólman neortodoxním zákrokem vyrazil pouze před sebe a sám Pařenica, doběhnuvší vlastní střelu vyzval ke skórování svého kapitána Peška, který poslal domácí do vedení. Hosté se ovšem nestačili z obratu vzpamatovat a kupili chybu za chybou. V samotném závěru poločasu, ve 45 minutě vyzval Pařenica nádhernou kolmicí Osvěčíka k brejku, který vratimovský kanonýr chladnokrevně proměnil a dokonal tak poločasový obrat.

Pokud se v prvním poločase hrál atraktivní fotbal, druhá půle už tolik fotbalovosti nenabídla. Hráči Libhoště se sice sympaticky snažili útočit, ale jejich akce se díky dobré obraně domácích míjely účinkem. Velké problémy dělal vratimovským obráncům aktivní Beneš, který toho v tomto utkání hodně schytal, ale taktéž i rozdal. Právě po faulu na Beneše zahrával v 57 minutě trestný kop z pětadvaceti metrů úspěšný exekutor z první půle Jachník, ale jeho bomba orazítkovala pouze břevno. Domácí, vědomi si svého náskoku už nebyli tak aktivní jako před přestávkou. Více méně kontrolovali hru a vyráželi pouze k brejkům, které ovšem nebyli schopni efektivně zakončit. V závěru si hosté vytvořili velký tlak, ale s výsledkem se jim již nic udělat nepovedlo. Vratimovští naopak mohli vítězství slavit spolu se skvělými fanoušky, kteří jim nachystali parádní děkovačku.

FC Vratimov
Hodnocení trenéra Jiřího Hořínka:: Jsme rádi, že jsme poslední kolo zvládli. Opět jsme inkasovali jako první, ale kluci sami vycítili, že už je potřeba opravdu zarvat a dali do toho úplně všechno. Kluci ze sebe vyždímali to nejlepší co v nich je a dokázali ještě do půlky výsledek otočit. Takový fičák jsem od nich letos ještě neviděl… Musím taky poděkovat klukům z béčka, kteří nám celý zápas fandili a vytvořili pro nás parádní atmosféru, ve které se všem hráčům hraje lépe… Teď se musíme přes zimu dobře připravit na jarní část, kde bychom se chtěli porvat o přední příčky. Myslím si, že fotbalově na to máme. Musíme ovšem ještě hodně věcí zlepšit a zapracovat na vyrovnanosti výkonů. Čeká nás kvalitně obsazený zimní turnaj, kde změříme síly s mužstvy z přeboru a divize, což by nám mělo pro jaro určitě prospět…“