9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Kravaře srovnaly minutu před koncem

70. S. Lavrovič , 89. J. Jaroš - 2. J. Dziža , 59. M. Lišaník (p.)
0

Stará Bělá vedla ještě dvacet minut před koncem o dvě branky. Kravaře skvělým finišem dokázaly aspoň srovnat.

Fotbalisté Kravař se zřejmě stále ještě nevzpamatovali z jarního sestupu, protože i v nižší soutěži se zatím viditelně souží. Navíc si mohou stěžovat na nepřízeň sudích, kteří proti nim o víkendu nařídili dvě penalty. Stará Bělá předvedla skvostný nástup, když hned ve 2. minutě chybovali Žídek s Czerným a Dziža následně překonal bezmocného gólmana Šupolu – 0:1. Poté navíc domácí čelili pokutovému kopu, ale hosté nedovolený skluz Seiberta neztrestali.

V 59. minutě však tým z Ostravy dostal po faulu stopera Klösela možnost střeleckého reparátu a Lišaník tentokrát z penaltového puntíku nezaváhal – 0:2. Svěřenci trenéra Štěpána se ovšem odrazili ode dna. Nejprve si Lavrovič počíhal na přetažený centr Emila Peterka a korigoval na nadějných 1:2. Kravaře postupem času sevřely soupeře do kleští a ze soustavného tlaku vytěžily vyrovnání, když se Jaroš trefil hezky přes hlavu – 2:2. V nastaveném čase visel ve vzduchu dokonalý obrat. Emil Peterek s Žídkem bohužel správně neseštelovali mířidla, takže se domácí museli spokojit s remízou. Jeden z hlavních postupových aspirantů se stále krčí ve spodní polovině tabulky

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: Bod z domácího zápasu je samozřejmě málo, ale nakonec remízu bereme, protože jsme vyrovnávali až minutu před koncem. První půle byla z naší strany velice slabá. Zase nám nevyšel nástup do utkání, protože jsme po hloupé chybě inkasovali. Kluky bych chtěl pochválit za posledních dvacet minut, protože to nezabalili ani za stavu 0:2. V závěru jsme dokonce mohli skóre úplně otočit.

FK Stará Bělá
Radim Kovář, trenér: V dnešním utkání jsme měli obrovskou touhu uspět herně i výsledkově. Nepodařilo se ani jedno. Kluci pracovali na hraně svých sil a za to je musím pochválit.Chybělo nám však více fotbalovosti a utkání jsme výsledkově prohospodařili díky špatnému taktickému chování a jednání jednotlivců a skupin hráčů.

R. Šupola [-] - V. Klösel [-] , M. Sabo [-] , D. Peterek [-] (51. D. Vitásek [-] ) - M. Žídek [-] , M. Czerný [-] (30. V. Trušina [-] ) , S. Lavrovič [-] , M. Pavelek [-] - J. Jaroš [-] , M. Hanus [-] , T. Seibert [-]

F. Mušec [-] - M. Wendtner [-] , M. Kresta [-] , O. Pytlík [-] - K. Pšenčík [-] , R. Brachtl [-] (63. J. Petrovský [-] ) , J. Dziža [-] (88. M. Štěrba [-] ) , M. Lišaník [-] (79. J. Gerlich [-] ) , D. Kožík [-] , M. Petrík [-] , M. Rusinko [-]

ŽK: 25. M. Czerný , 26. D. Peterek , 33. R. Šupola , 33. T. Seibert , 39. V. Trušina , 42. M. Pavelek - 80. K. Pšenčík .
Počet diváků: 276. Rozhodčí: PASTERČÁK Jozef - SZKUTA Pavel, SVOBODA Marian.