8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Darkovičky sesadily Chlebičov z čela

18. P. Turanský (p.) , 75. P. Turanský (p.) - 40. A. Korbel
0

Darkovičky se dvakrát prosadily z pokutového kopu a porazily dosud vedoucí Chlebičov

Darkovičky konečně na vlastním stadionu zabraly naplno, když knokautovaly lídra soutěže z Chlebičova. Úvodní čtvrthodinka sice patřila hostům, jenže jejich tlak byl hodně jalový, takže se vlastně nedostali ke střele. Domácí poprvé vylezli z defenzivní ulity v 18. minutě a okamžitě udeřili. Turanský šikovně uvolnil Lomozníka, kterého poslal ve vápně k zemi Černín, a pískala se pentle. K míči se postavil Turanský a gólman Sýkora neměl sebemenší šanci – 1:0. Darkovičky si hlídaly hubený náskok až do 40. minuty. Brankář Varga nešťastně podklouzl a Korbel pohotově trefil opuštěnou klec domácích – 1:1.

Mužstvo z Hlučínska však neztrácelo elán. Na začátku druhé půle si vypracovalo hned tři tutovky. Nejprve našel Lomozník volného Turanského, který pálil ze sedmi metrů vedle. Vzápětí zpytoval svědomí Felgenträger, když nezužitkoval ideální pas Wickera. Chlebičov si pak hodně oddechl i při příležitosti Kabicha, protože balon směřoval kousek vedle tyče. Hosté naopak stále působili neškodným dojmem. Výjimku možná tvořil pouze dalekonosný pokus Villascheka, který skvěle zneškodnil Varga. Klíčový moment zápasu tedy nabídla až 75. minuta. Sýkora zbytečně podrazil v šestnáctce Felgenträgera a Turanský se ani s druhým pokutovým kopem nepáral – 2:1.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: Na začátku zápasu měli hosté více ze hry. My jsme byli v hodně zataženém bloku, když jsme soupeře nepustili do žádné tutovky. Z první nebezpečné akce jsme se pak ujali vedení a z míry nás nevyvedl ani laciný vyrovnávací gól. Kluci pořád jezdili po zadku, hráli hodně zodpovědně a vytvořili si několik čistých šancí. Nakonec jsme rozhodli z druhé penalty. Vyhráli jsme zaslouženě.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: V prvním poločase jsme byli aktivnějším mužstvem, ale vlastně jsme ani pořádně nevystřelili na branku. Po přestávce už nás Darkovičky předčily ve všech směrech. Vytvořily si několik tutovek a nakonec rozhodly z penalty. Pokutový kop byl ovšem úplně zbytečný, gólman vůbec nemusel faulovat. Prohráli jsme však zaslouženě, protože domácí chtěli body více než my.

P. Varga [-] - K. Lomozník [-] (84. M. Duda [-] ) , A. Felgenträger [-] , P. Kremzer [-] (5. T. Kabich [-] ) , P. Buchvaldek [-] , P. Turanský [-] , R. Wicker [-] (87. M. Gai [-] ) , O. Diviš [-] , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

V. Sýkora [-] - J. Majewski [-] , L. Villaschek [-] , L. Černín [-] , F. Linda [-] - M. Dzierža [-] (84. J. Otlík [-] ) , L. Sedláček [-] , M. Elek [-] (73. L. Gabaj [-] ) , O. Haas [-] (87. C. Josefus [-] ) - A. Korbel [-] , J. Radek [-] -

ŽK: 57. P. Turanský , 81. K. Lomozník - 17. L. Černín , 64. J. Radek , 74. V. Sýkora , 76. L. Sedláček .
Počet diváků: 153. Rozhodčí: PALA Mojmír - SEIDLER René, TOMAI Martin.