8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Derby vítěze nemělo

19. J. Havelka (p.) - 49. D. Líbař
0

Štítina sice vedla po prvním dějství o jednu branku. Lazce ale srovnaly hned zkraje druhého poločasu a jelikož nepadl už žádný gól, dospěkl zápas k remíze.

Fotbaloví příznivci ve Štítině měli možnost sledovat tradiční derby s Mokrými Lazci. Hosté vybavení početnou cizineckou enklávou vyrukovali na soupeře s ofenzivní taktikou, jenže kromě dvou drzých výpadů Wickiho v první půli střelecky mlčeli. Domácí si vysloužili pozornost tribun v 15. minutě, kdy pelášil Matyášek úplně sám na gólmana Šehoviče, ale vůbec netrefil cílené zařízení. O necelých pět minut později už Štítina slavila. Vošvrda ve vápně nesmyslně sejmul Černého a Havelka penalty dává se železnou pravidelností – 1:0.

Mokré Lazce dokázaly reagovat těsně po přestávce. Nejprve proměnil Ehigiamusoe domácí zadáky v solné sloupy a po jeho úchvatném slalomu následoval roh. Kakai pak zakroutil centr do ohně, kde předvedl precizní hlavičku Líbař – 1:1. Hosté vycítili šanci, jenže Hiemer poslal balon z otočky několik metrů vedle tyče. Štítina se soustředila na smrtící kontry, z nichž hrozilo vážné nebezpečí. Zhruba po hodině hry opět selhal Matyášek, když zpackal další sólový nájezd. Poté Matyášek dobře zakombinoval s Tomáškem a adresoval skvostný pas Kudělovi. Domácí bek však z výhodné pozice nechal pouze vyniknout Šehoviče a dorážející Černý minul poloprázdnou branku. A protože v závěru selhal Havelka, tak se body v sobotním odpoledni dělily.

TJ Tatran Štítina
Radim Maloch, záložník Štítiny: Šlo o typický remízový zápas. Mokré Lazce měly více ze hry, my jsme si zase vytvořili větší množství šancí. V prvním poločase se toho na trávníku moc nedělo, když my jsme alespoň proměnili penaltu. Po přestávce bohužel hosté brzy vyrovnali a pak oba týmy zahodily několik slibných příležitostí.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, kapitán Mokrých Lazců: Domnívám se, že oba mančafty musejí být spokojeny, protože remíza zhruba odpovídá dění na trávníku. Zápas nebyl příliš pohledný, spíše se hrálo od šestnáctky k šestnáctce. Ve druhém poločase se sice obě mužstva snažila rozhodnout, ale ani jednomu se to nepodařilo.

P. Hlaváček [-] - O. Prokša [-] (87. M. Řeháček [-] ) , D. Matyášek [-] , J. Černý [-] , M. Režnar [-] , R. Maloch [-] , J. Heger [-] (73. V. Tomáško [-] ) , D. Kuděla [-] , T. Halška [-] , J. Havelka [-] , R. Šimeček [-]

D. Šehovič [-] - R. Lesniak [-] , Z. Říman [-] , M. Vošvrda [-] , J. Garba [-] - A. Hiemer [-] (78. A. Novák [-] ) , T. Kosňovský [-] (39. M. Ehigiamusoe [-] ) , F. Kakai [-] , D. Líbař [-] - M. Wicki [-] (89. P. Ciminga [-] ) , J. Žurek [-] -

ŽK: 66. J. Černý - 18. M. Vošvrda , 33. Z. Říman , 82. M. Ehigiamusoe .
Počet diváků: 103. Rozhodčí: KRET Martin - PŘEČEK Dušan, KRIŠTOF Adam.