6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Ludgeřovice vydřely výhru

0

Ač Vítkov diktoval tempo hry, tak si tři body připsaly Ludgeřovice.

Fotbal opravdu nemá logiku. Povídat by o tom určitě mohli fotbalisté Vítkova, kteří sice měli nad Ludgeřovicemi výrazně navrch, jenže body paradoxně brali domácí. Hosté od úvodních chvil tahali za delší konec provazu, ale naráželi na skvělého gólmana Hájka. Strážce ludgeřovické svatyně postupně přivedl k šílenství Černocha, Černína a Jakuba Dohnálka, takže pouze díky němu drželi domácí nerozhodný stav. Ludgeřovice naopak vytěžily z minima maximum. Ve 26. minutě získal míč důrazný Kotlař, Fojtík málem zbořil tyčku a odražený balon pohotově dopravil do sítě Klos – 1:0. Vítkovští pokračovali v náporu, jenže Jurečka si tradičně vylámal zuby na Hájkovi a těsně před přestávkou selhal i Černoch, který po ostrém centru Jurečky překopl prázdnou klec soupeře.

Hosté se tedy radovali až v 51. minutě. Špok chytře uvolnil Černocha, ten uviděl ve vápně dobře postaveného Černína a začínalo se prakticky od nuly – 1:1. O výsledkový obrat potom usiloval Černín, při jeho sólovém nájezdu však čaroval ludgeřovický fantom Hájek. Mladý brankář vzápětí rozesmutnil i Jurečku s Černochem, takže se přihlásili o slovo domácí. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem vybojoval Hofrichter zdánlivě ztracený balon pro Fojtíka, který místo střely volil pas na Pěntku a ten konečně usušil střelný prach – 2:1.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: Přiznávám, že tentokrát nevyhrál lepší tým. Úvodních patnáct minut jsme sice kontrolovali, ale pak nás hosté pořádně přitlačili. Vítkov byl mnohem aktivnější než my a vypracoval si spoustu šancí. My bychom asi byli rádi i za remízu, ale nakonec máme všechny body. Vítězství nám zajistil skvělý brankář Hájek, který nás mnohokrát podržel.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, asistent trenéra Vítkova: Tahle porážka je opravdu krutá, protože jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Soupeř vlastně dvakrát vystřelil po naší brance a dal nám dva góly. My jsme si naopak vytvořili obrovské množství tutových šancí, jenže vychytal nás jejich gólman anebo jsme mířili vedle. Tohle se nám příště nesmí stávat. Umřeli jsme na krásu.

T. Hájek [-] - J. Kotlář [-] (90. D. Balgar [-] ) , J. Kolenko [-] , L. Fojtík [-] , M. Pěntka [-] , L. Stepek [-] , J. Mudroch [-] , K. Klos [-] , R. Bělan [-] (86. D. Martiník [-] ) , R. Fejerčák [-] , M. Postředník [-] (46. K. Hofrichter [-] )