5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Štěpánkovice poprvé za tři body

54. R. Kocián - 14. D. Benek , 19. D. Benek , 34. M. Liška , 42. D. Harazim
0

Hosté ze Štěpánkovic rozhodly o své výhře v první půli, kdy nasázely domácím čtyři branky. Bohuslavice už jen kosmeticky upravily ve druhé půli.

Fotbalisté Bohuslavic důležitou záchranářskou bitvu totálně zpackali, když v hrůzostrašném prvním poločase obdrželi od Štěpánkovic čtyři gólové údery. Demolici domácí defenzivy odstartoval David Benek. Heiduk přišel lacino o míč, hosté podnikli smrtící kontr a zmiňovaný David Benek hlavou zužitkoval lahůdkový centr Schwalbeho – 0:1. O pět minut později Bohuslavice znovu kabonily čela. Jakub Tomíček totiž nezištně uvolnil Davida Benka a ten zdvojnásobil svůj střelecký účet – 0:2. Ve 34. minutě už byli domácí zralí na ručník. Jakub Štefek krátkým centrem nechtěně založil protiútok Štěpánkovic a Liška nadvakrát propasíroval balon do sítě – 0:3. Vzápětí dostaly Bohuslavice možnost pokutového kopu, jenže Strýček pouze zacloumal tyčí. Gólově tedy zahřmělo na opačné straně. Schwalbe předvedl krásnou individuální akci a pak naservíroval míč na zlatém podnose Harazimovi – 0:4. Atraktivní pětačtyřicetiminutovku potom uzavřel domácí Daniel Štefek, který orazítkoval tyč.

Po přestávce se už zápas dohrával víceméně z povinnosti. Brankáře Lefendu připravil o čisté konto Radim Kocián – 1:4. Ve zbytku utkání ještě zaujaly dvě neproměněné šance Schwalbeho, ale tohle Štěpánkovice skutečně nemuselo mrzet.

SK Bohuslavice
Daniel Buhla, trenér Bohuslavic: Bez bojovnosti se vyhrávat nedá. Štěpánkovice byly mnohem důraznější a hladovější po bodech. Hodně mě však mrzí, že jsme jim vlastně všechny góly připravili po naprosto základních školáckých chybách. Tohle prostě nedokážu pochopit. Po prvním poločase bylo rozhodnuto a pak už se zápas jen dohrával.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jindřich Harazim, trenér Štěpánkovic: První poločas byl výborný. Hodně se mi líbilo a už se to blížilo mým představám. Hlavně jsme konečně začali proměňovat šance, což nám trápilo v předchozích zápasech. Po přestávce už jsme si jen hlídali náš náskok. Trošku nám navíc docházely síly, takže už jsme neprosadili.

J. Gross [-] - M. Strýček [-] , J. Kocián [-] , P. Kocián [-] (54. P. Cigán [-] ) , T. Horsinka [-] , R. Heiduk [-] , J. Štefek [-] (64. T. Těžký [-] ) , D. Štefek [-] (80. J. Vitásek [-] ) , R. Kocián [-] (57. T. Petřík [-] ) , R. Dihel [-] (46. D. Kotzur [-] ) , T. Štefek [-]

A. Lefenda [-] - P. Grygarčík [-] , D. Novák [-] , J. Smažík [-] , D. Tomíček [-] , J. Tomíček [-] (70. D. Kožušník [-] ) , D. Harazim [-] (60. M. Grigarčík [-] ) , A. Schwalbe [-] , D. Benek [-] , M. Liška [-] (90. J. Dluhoš [-] ) , R. Heider [-]

ŽK: 55. J. Štefek , 81. R. Heiduk - 6. D. Tomíček , 41. R. Heider , 57. J. Smažík , 68. A. Schwalbe .
Počet diváků: 300. Rozhodčí: Adamec Jiří - FUTERKO Martin, KOLARSKÝ Michal.