3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Penaltový poker vyhrály Darkovičky

42. M. Sebrala (p.) - 19. P. Turanský (p.) , 30. P. Turanský (p.) , 83. R. Wicker
0

V zápase byly odpískány tři pokutové kopy. Jeden pro domácí a dva pro hosty. Exekutoři byli vždy úspěšní. A když hosté přidali ve druhé části jeden gól, odvážejí si tři body.

V Bohuslavicích proběhlo třaskavé derby, které se mladému rozhodčímu Matějkovi poněkud vymklo z rukou. Hlavní sudí rozdával žluté karty jako na běžícím pásu, dva hráče vyloučil a navíc zapískal tři penalty. Hosté vkročili do zápasu mnohem aktivněji, za což sklidili gólové ovoce. V 19. minutě se po střetu Dihla s Lomozníkem kopala „desítka“ a Turanský nezaváhal – 0:1. Zkušený záložník Darkoviček si tuto činnost zopakoval i ve 30. minutě, když potrestal nedovolený zákrok Jiřího Kociána na Lomozníka – 0:2. Poté navíc Felgenträger zazdil sólový nájezd a Lomozník hlavičkoval do břevna. Domácí se probudili až pět minut před přestávkou. Adamčík se totiž vyfauloval na Radimu Kociánovi, takže hosté šli do deseti. Vzápětí navíc Bohuslavice dostaly možnost pokutového kopu, když Lomozník zajel šlapákem do Horsinky. Pentli potom proměnil Sebrala, poločasový stav zněl tedy 1:2.

Zkraje druhé půle viselo na vlásku vyrovnání, ale favorita při střele Daniela Štefka výrazně podržel gólman Varga. Domácí si znovu zkomplikovali život v 57. minutě, protože Radim Kocián obdržel za faul na Turanského červenou kartu. Početní rovnováha svědčila hlavně Darkovičkám, jenže Lomozník,  Felgenträger a Kremzer tříbodovou pojistku odmítli. Hosté se uklidnili až v 83. minutě. Ránu Wickera přizvedl Horsinka nad brankáře Grosse a výsledek dostal finální podobu 1:3.

SK Bohuslavice
Daniel Buhla, trenér Bohuslavic: Byla to docela divočina. Mladému rozhodčímu se zápas opravdu nepovedl. Úplně se mu to vymklo z rukou, když za všechno dával žluté karty a pak se kluci báli chodit do soubojů, aby náhodou nebyli vyloučení. Rozhodl začátek druhého poločasu, kdy jsme zahodili tutovku šanci a pak jsme šli do desíti.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: Domácí sice nedávali na rozhodčího, ale podle mého názoru se všechny penalty daly pískat. Jedinou chybou bylo, že dával moc žlutých karet, takže jsme měli strach, abychom dohráli kompletní. Herně jsme byli jednoznačně lepší, takže jsme zvítězili naprosto zaslouženě.

J. Gross [-] - M. Strýček [-] , M. Sebrala [-] (89. P. Cigán [-] ) , T. Horsinka [-] , P. Kocián [-] , T. Štefek [-] , J. Štefek [-] (85. T. Těžký [-] ) , D. Štefek [-] , R. Kocián [-] , R. Dihel [-] , J. Kocián [-] (71. V. Mička [-] )

P. Varga [-] - K. Lomozník [-] (60. D. Strachota [-] ) , A. Felgenträger [-] (90. D. Bochňák [-] ) , T. Kabich [-] (80. D. Rozhon [-] ) , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] (86. P. Balgar [-] ) , P. Buchvaldek [-] , R. Wicker [-] (90. M. Duda [-] ) , O. Diviš [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

ŽK: 18. R. Dihel , 33. R. Kocián , 36. T. Horsinka , 61. M. Sebrala , 72. J. Štefek - 16. P. Adamčík , 51. P. Kremzer , 66. A. Felgenträger , 70. P. Turanský . ČK: 57. R. Kocián - 40. P. Adamčík .
Hráči zápasu: R. Wicker , P. Turanský .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: MATĚJEK Vojtěch - LUKAŠÍK Petr, JANTOŠ Pavol.