1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Zápas rozhodl Šefčík

0

Bolatice brankou šest minut před koncem si zajistily tři body.

Fotbalisté Vítkova pokračovali v matných výkonech i při podzimní derniéře. Zkraje zápasu přitom hýřili aktivitou, jenže Jurečka, Chalupa, Krása anebo Scholaster měli dost zamlžená mířidla. Bolatice se postupně osmělovaly, ale se šancemi rovněž nakládaly jako parta zkušených zedníků. Popel si sypal na hlavu především palič Obrusník. Nejprve si naběhl na časovaný pas Petra Langera, jenže přehodil domácí klec. Poté vymyslel Kotík parádní oblouček na Obrusníka, který v pádu zakončoval kousek vedle. Ve třetím případě Obrusníkovi asistoval Balarin, ale hostující útočník si vylámal zuby na gólmanovi Richterovi. Vítkov reagoval neproměněnou příležitostí Jurečky, za hosty těsně před přestávkou selhal Gaida.

Krátce po výměně stran netrefil cílené zařízení domácí Špok a podobně si počínalo i bolatické duo ve složení Kotík – Obrusník. Někdejší účastník krajského přeboru se osmělil v 68. minutě. Krása uviděl dobře postaveného Jurečku, který ovšem nevměstnal balon mezi tři tyče. O necelých deset minut později se agilní Jurečka opět prodral ke střele, ale s naprosto totožným výsledkem. Sobotní tajenku tedy rozlouskla až 84. minuta. Šula předal míč Šefčíkovi, jehož parádní volej na bolatické lavičce odšpuntoval vítězné oslavy – 0:1.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, asistent trenéra Vítkova: Bolatice nebyly těžkým soupeřem, ale my jsme pořád strašně marní v koncovce, což musíme před zimu pořádně vypilovat. Během utkání jsme si vypracovaly několik šancí, jenže většinou jsme ani netrefili branku. Hodně mě naštvali také rozhodčí, kteří vyloženě pískali proti nám. Mladý pomezní pořád mával ofsajdy a hlavní sudí podal úplně katastrofální výkon.

FK Bolatice
Vít Baránek, hrající trenér Bolatic: Na začátku zápasu se obě mužstva spíše oťukávala. Ve zbytku prvního poločasu jsme byli nebezpečnějším týmem, když jsme zahodili tři čisté tutovky. Po přestávce už se hrálo hlavně mezi oběma šestnáctkami. Na fotbal se moc nedalo dívat. V závěru jsme měli více štěstí, když jsme rozhodli zhruba pět minut před koncem. Musím být spokojený, protože jsme získali tři plusové body.