16.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Kobeřice se výhrou odpoutaly ode dna tabulky

0

Kobeřice posledně prožily velké zklamání, když si proti Frenštátu pod Radhoštěm nechaly vítězství doslova proklouznout mezi prsty. K roznícení záchranářských nadějí si tak domácí nemohli dovolit další zaváhání. Krnov skutečně přemohli díky trefě Šimečka ze 70. minuty.

Kamrádovi chlapci na začátku hýřili aktivitou. Pozornost fanoušků si nejprve vynutil Petr Stuchlík, když trošku zbrklou ranou polaskal vnější síťku hostující svatyně. Vzápětí vysunul Wirth kupředu Kryštofa, který mířil přímo do rukavic gólmana Jašky. Za Krnov kontroval Bartoníček, ale balon prosvištěl pouze kolem tyčky. Ve 20. minutě si zahrával s ohněm hostující stoper Šustr. Při riskantní kličce mu samozřejmě Wirth vypíchl míč, jenže při sólovém nájezdu pak ztroskotal na výborném Jaškovi. O chvíli později se krásně uvolnil Šimeček a naservíroval balon Wirthovi, který ovšem ani v tomto případě neuspěl.

Druhá půle dlouho plynula v ospalém tempu. Ani jedno mužstvo nechtělo riskovat a dopustit se osudné chyby. Vše rozhodla 70. minuta, kdy kobeřický Čujek vyhrál klíčový hlavičkový souboj, rychlonohý Šimeček utekl svému strážci a poté mazácky překonal bezmocného Jašku – 1:0. Vzápětí si protagonisté předchozí akce prohodili úlohy. Šimeček nezištně asistoval, Čujek se řítil k šestnáctce, jenže při střele se mu zabořila noha do bahna, což odnesl nepříjemným zraněním kotníku. Hosté pak přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, ale v největší šanci pouze nechali vyniknout brankáře Volného. Domácí se v závěru soustředili na brejky, při nichž odvážně pálili Kubný s Oberherrem. Náskok sice nezvýraznili, přesto se Kobeřice díky hubené výhře odlepily z posledního místa tabulky.

TJ Sokol Kobeřice
Jan Čujek (útočník): Na těžkém terénu se hlavně bojovalo. Krnov od začátku kontroloval míč, ale kromě standardních situací se nedostal k ničemu pořádnému. My jsme byli mnohem nebezpečnějším mužstvem. Po přestávce se dlouho hrálo mezi šestnáctkami. Pak jsme se naštěstí ujali vedení, které jsme celkem bez problémů uhájili až do konce.

R. Volný [-] - J. Oberherr [-] , J. Janík [-] , D. Janík [-] , Z. Kryštof [-] (89. R. Stuchlík [-] ) , P. Stuchlík [-] (39. J. Čujek [-] ) , J. Schreier [-] , R. Wirth [-] (90. F. Kollek [-] ) , J. Buchta [-] , L. Pavlíček [-] , A. Šimeček [-] (85. A. Kubný [-] )