14.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Háj nedával šance

0

Háj ve Slezsku se v nedělním odpoledni představil na půdě nováčka krajského přeboru z Bílovce. Swiechovi hoši posledně otočili nepříznivě se vyvíjející utkání v Bruntále, takže ani tentokrát nechtěli vyjít bodově neprázdno. Teď o víkendu bohužel doplatili na chabou koncovku.

Hosté začali jako z partesu, když hned ve 2. minutě přinutil dotírající Dao gólmana Nykše k chybě, jenže Kolig nepropasíroval odražený míč do sítě. O půlhodinky později se zjevil ve výhodné pozici Dao, ale přehodil břevno. Domácí borci si také vypracovali několik tutovek, brankář Bartoš se ovšem blýskl vskutku exkluzivními zákroky.

Fotbalisté Háje ve Slezsku vkročili výborně i do druhého dějství. Běžela 47. minuta, když si Dao naběhl na časovaný pas Eršila, jenže opět netrefil cílené zařízení. Poté se představil v netradiční roli hostující zadák Blažej, protože ani natřikrát nepřelstil Nykše. Zákonitě tedy přišel trest. V 65. minutě Háječtí nezachytili rychlý brejk soupeře a Matěj Moučka pohotově otevřel skóre – 1:0. Hosté se snažili okamžitě vyrovnat, ale ani střídající Trupl síť nerozvlnil. Tečku za zápasem tak udělal domácí Ronec, který využil parádně rozehraný nepřímý volný kop – 2:0.

TJ Háj ve Slezsku
Jiří Swiech (trenér, pro regionopavsko): Utkání by více slušela remíza. Diváci sledovali kvalitní fotbal se šancemi na obou stranách. Bílovec nebyl lepším mužstvem, ale byl produktivnější. Když nedáte gól, tak prostě nemůžete vyhrát,