12.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

Polanka rozhodla ve druhé půli

0

Polanka rozhodla dvěma góly na startu druhého poločasu.

První šanci zápasu měli hosté ve 13. minutě, po centru Ševčíka z pravé strany zakončoval k tyči hlavou Fromelius a donutil Pešáka k výbornému zákroku. Domácí zahrozili o 10 minut později po rohu na krátko zakončoval hlavou Blažek a Řehulka vyrazil jeho pokus na další roh. Po něm zahrozil opět hlavou Plachký, naštěstí pro hosty nad. Ve 25. minutě centroval z přímého kopu před branku Uhlík a domácí si málem dali vlastní branku. Ve 39. minutě čekal s přihrávkou tak dlouho Liška, až při odkopu trefil Blažka, ten úprkem běžel na Řehulkovu branku, ale minul ji. V závěru poločasu pohrozili polanečtí, po brejku nahrával Uhlík Fromleliusovi, ten ale z jedné míč netrefil přesně. Pak Uher vyslal Fromeliuse, jehož centr zakončoval hlavou Mašlanka, kdy trefil ruku domácího obránce. Penalta se ale nepískala.

Hosté zahájili 2. poločas aktivní hrou, za což byli brzy odměněni, v 51. minutě poslal Skřehot míč ze středu hřiště na pravou na Uhra, ten poslal výstavní centr do šestnáctky soupeře, kde Ševčík pohotově z jedné prostřelil Pešáka. V 58. minutě zahrávali hosté přímý kop z dvaceti metrů, Uhlík překopl zeď a mířil přesně k tyči, radost mu ale překazil Pešák výborným zákrokem. O tři minuty později se probil Fromelius středem hřiště přes tři hráče a v šestnácte dokázal vystřelit a zvýšit na 0:2 pro hosty. Další branku mohl vsítit Borgosz po akci Fromeliuse a Nitky, bohužel jeho střelu s velkými problémy chytil na brankové čáře Pešák. Zbytek zápasu už hosté nepustili domácí k ničemu a mohli se radovat z důležité výhry.