8.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

Rozhodla penalta devět minut před koncem

16. M. Pěla - 37. J. Padych , 81. M. Váňa (p.)
0

Bílovec se sice po čtrvthodině hry ujal vedení, ale Čeladná stačila do konce poločasu vyrovnat. Rozhodující trefa přišla devět minut před koncem, když se prosadil z penalty hostující Váňa.

Ve 3. minutě Čeladenský Pliska fauluje před vlastní šestnáctkou hostujícího hráče. Bílovec však z nařízeného přímého kopu nastřeluje pouze zeď. Domácí jsou na začátku utkání v tlaku. Ve 12. minutě těsně míjí střela Jurasovu branku. Domácí se ujímají vedení v 15. minutě, když po rychlém brejku podél lajny prostřelil Pěla čeladenského gólmana 1:0. Ve 22. minutě zakončuje pěknou akci hostů Čáp, když jeho technickou střelu vytahuje domácí gólmana na roh. Domácí vzápětí střílí na Jurase, míč však končí v jeho náručí. Hosté mají možnost v 29. minutě, když faulují Plisku před pokutovým územím. Míč si staví Martin Váňa a jeho střela končí vedle spojnice branky.Vyrovnání přišlo v 38. minutě ,když Pliska nachází přes střed obrany Padycha, který se vydal sám na gólmana a podél jeho pravé ruky umísťuje míč do brány 1:1. Domácí o čtyři minuty zkouší pozornost Jurase, jejich pokus končí na jeho rukavicích.

O poločase udělal hostující trenér Dostalík změny, a do hry nasadil Olivera Waldera.Ten již ve 47. minutě dostává míč do běhu, nahrává Padychovi, jehož pokus sráží bílovecká obrana na roh.Pěknou kombinační hru ukazují čeladenští i v 67.minutě, když se po ťukesu dostávají před Silbera, ovšem Řehák slibnou šanci spaluje. Hosté jsou druhý poločas lepším týmem a střela Martina Váni po křižném centru Waldera končí u gólmana Bílovce Silbera. V 81. minutě dostává hostující Walder míč do pokutového území, kde je sám sražen a rozhodčí nařizuje pokutový kop. Exekutor Marti Váňa tvrdou střelou doprostřed branky nedává domácímu gólmanovi žádnou šanci a Čeladná se dostává vedení 1:2. Hosté si již výsledek po zbytek zápasu pohlídali.

FC Bílovec
Tomáš Černín (trenér): Byl to vyrovnaný zápas se smolným koncem pro nás. Do zápasu jsme vstoupil dobře a šli jsme do vedení. Po našem gólu se ale hra vyrovnala a soupeř se začal dostávat do hry. Čeladná nakonec dokázala potrestat dvě naše chyby a otočila zápas. V závěru už to hosté taktičky zvládli, kdy kouskovali hru a prostřídali. Našemu výkonu chyběla lehkost. Zdroj: http://novojicinsky.denik.cz/fotbal_region/bilovec-znovu-neuspel-proti-beskydu-20160927.html