7.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

Derby jednoznačně pro Těšín

0

Těšín o osudu zápasu rozhodl třígólovou smrští na počátku druhé půle.

Na těžkém podmočeném hřišti byl od úvodního hvizdu rozhodčího aktivnější Těšíň, který si vytvářel šance. Jen jeho střelecká nemohoucnost mohla za to, že po prvním poločase nevedl o dvě až tři branky. Proto se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu, který musel spíše mrzet domácí borce.

Do druhého dějství vtrhl Těšín jako vlna tsunami a během deseti minut rozhodl třemi góly o své zasloužené výhře. Hned v 47. minutě se zaspal do listiny střelců Michal Folwarczny - 1:0. O pět minut později stejný hráč rozesmutnil hostující družinu podruhé - 2:0. Vražednou desetiminutovku domácích zakončil třetím brankou Peter Kiška - 3:0. Po třetí brance bylo prakticky po zápase. Hosté se už na nic nezmohli, protože v zápase bojovností neoplývali a Těšín s naprostým přehledem dotáhl zápas do vítězného konce.

FK Český Těšín
Richard Beneš (trenér): V šatně jsme si říkali, že je třeba pokračovat v tlaku a ještě vystupňovat tempo. Ve větším počtu posílat centry před bránu. Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/v-derby-kraloval-tesin-20160918.html

FK Slavia Orlová - Lutyně
Jarmil Kopel (trenér): Vlastně hrál jen Těšín. Z našeho týmu běhali snad tři hráči. Soupeř stál od půlící čáry pod balonem, získával balony a rychle kombinoval. My za celý zápas vystřelili jen dvakrát na bránu a s tím nemůžete pomýšlet na úspěch. V poločase musel bohužel odstoupit zraněný stoper Malík a pak se to na nás začalo sypat. Během pár minut jsme třikrát inkasovali a bylo hotovo. Druhý gól byl sice z ofsajdu, ale na to se nechci vymlouvat, protože bychom tady prohráli tak jako tak. Těšín byl prostě lepší a mnohem fotbalovější. Působil jako tým. Podobně jsme vystupovali my třeba nedávno v Bohumíně, ale dneska se to úplně otočilo. Vůbec jsme nebojovali, což byla naše hlavní devíza v předešlých zápasech Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/v-derby-kraloval-tesin-20160918.html

B. Gradek [-] - O. Popelka [-] , J. Lojek [-] (76. D. Michalisko [-] ) , L. Rac [-] , J. Kupczak [-] , M. Sostřonek [-] , D. Konečný [-] (78. A. Malyjurek [-] ) , P. Kiška [-] (68. S. Zogata [-] ) , D. Bolek [-] (85. P. Alexa [-] ) , I. Kantor [-] , M. Folwarczny [-] (61. J. Zogata [-] )

M. Polášek [-] - T. Věčorek [-] , L. Koník [-] , T. Herák [-] , M. Macháček [-] (58. M. Kubiš [-] ) , T. Mleziva [-] (57. M. Koschny [-] ) , M. Široký [-] , D. Renta [-] , A. Malík [-] (46. P. Pavlík [-] ) , M. Papuga [-] (57. L. Suchánek [-] ) , R. Kroček [-]

ŽK: 63. J. Zogata .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: FUTERKO Martin - NOVÁK Daniel, PICMAUS Jiří.