--

--

Dolnobenešovský, jarní bodový výprodej pokračuje

0

Kdo si z benešovských příznivců po utkání s Havířovem myslel, že si domácí připíší na své konto další body, ten se hluboce mýlil. Byl svědkem pravého opaku. Domácí jarní mizérie tak má další pokračování. Příčina je jasná. Při výlovu rybníka NEZMAR byla „vypuštěna i dolnobenešovská, podzimní, divizní štika“ a na tu novou si budou muset počkat zase minimálně až do podzimu.

Brankář Blaha skončil po 25. minutách

Už ve 3. minutě nabídla domácí obrana svou, už tradiční hrubkou, šanci hostům a Můčka se po centru Rozsívala radoval z vedoucího gólu. 0:1.

Gól domácí probudil. V 8. minutě uvolnil Labuda Moce, ale jeho dělovku brankář Blaha vyrazil. Moc byl v 10. minutě u zrodu vyrovnávacího gólu, jeho nadýchaný centr poslal hlavou do branky Labuda. 1:1.

Začínalo se znovu. Ve 20. minutě kopal Rozsíval rohový kop, ale Demeter z vyložené pozice hlavičkoval nad branku.

Ve 22. minutě se řítil na branku domácích Krcho, jeho střela však skončila těsně vedle levé tyče.

V souboji o míč se při pádu zranil brankář Blaha a ve 26. minutě ho střídal Kreizl.

Od druhého gólu zachránil hosty ve 37. minutě Krayzel, který v hodině dvanácté zablokoval střelu Labudy.

Těžký nedohrál

Co se dělo o poločasové přestávce v kabinách nevíme, ale druhý poločas patřil hostům.

Ve 47. minutě propásli domácí gólovou šanci, Juchelka viděl nabíhajícího Moce, ale toho zradila střelecká muška.

Nedáš – dostaneš, to prostě ve fotbale platí. V 58. minutě si na centr Horáka naběhnul Rozsíval a bylo vymalováno. 1:2.

Vyrovnat mohli domácí o dvě minuty později, ale hlavička Haase orazítkovala jenom břevno.

Další průběh utkání výrazně ovlivnila 69. minuta, po druhé žluté kartě a následné červené šel pod sprchy domácí Těžký.

Hosté vycítili svou šanci. V 73. minutě pálil z dobré pozice Rozsíval vedle branky a v 77. minutě pak z malého vápna branku přestřelil.

Jiskřičku naděje pro domácí přinesla 86. minuta, Juchelka prodloužil hlavou na Moce, ale ten ve vyložené pozici trefil místo balónu jenom drn….. Kalich hořkosti pro domácí pak naplnil až po okraj Horák, který dal svým gólem v 88. minutě výsledku konečnou podobu. 1:3.

FC Dolní Benešov
Dušan Christoph, hlavní trenér: Tady nemám co hodnotit. Hlava mi to nebere, nechápu,co to hrajeme, mám rodinu a přece se nenechám otrávit fotbalem.

FK Šumperk
Bohdan Hecl , trenér: Ještě tomu ani nemohu věřit. Dali jsme sice rychlý gól, ale v 1. poločase jsme nehráli dobře. O přestávce jsme si řekli, že to tak dál nejde a hráči předvedli na trávníku dokonalý obrat. Vítězství má pro nás mimořádnou cenu a je to i dárek našemu zraněnému gólmanovi.

O. Kolenko [-] - T. Moravec [-] , M. Hartmann [-] , M. Juchelka [-] , O. Haas [-] - P. Dřizgevič [-] (63. L. Foitzik [-] ) , B. Moc [-] , V. Těžký [-] , M. Malchárek [-] (67. J. Radek [-] ) - P. Rubý [-] , F. Labuda [-]