--

Exligový Tomáš Polách pomohl dvěma góly Hodonínu k výhře

88. P. Musil - 14. J. Červinek (p.) , 68. T. Polách , 72. T. Polách
0

Jihomoravské derby slibovalo od začátku zajímavou podívanou. Pod větším tlakem byl určitě hostující Hodonín, který už si nemohl dovolit další zaváhání, pokud nechtěl ztratit první místo v tabulce. Nicméně Hodonín vedeným Tomášem Poláchem, který se po zdravotních komplikacích vrátil do sestavy, zvládl zápas a došel pro tři důležité body.

Takticky svázaný první poločas přinesl jen jednu branku z pokutového kopu

První poločas moc šancí nenabídl. Domácí se do nebezpečných příležitostí dostávali pouze po občasných chybách brankáře Lupače, ale toho vždy dokázali zastoupit obránci. A tak v podstatě jediná šance, která stojí za zmínku, byl pokutový kop, když ve vápně Smejkal srazil pronikajícího Lukáše Čambala a sudí Vojáček neváhal ve 13. minutě ukázat na penaltový puntík. K míči se postavil stoper Jakub Červinek, který udržel nervy na uzdě a bezpečně penaltu proměnil - 0:1. Hodonínští si určitě oddechli jelikož v poslední době měli s proměňováním penalt problémy a párkrát na to i doplatili. V samotném závěru poločasu se po Lupačově zaváhání dostal do šance Presl, ale svoji dorážku nedokázal umístit mezi tři tyče. Jinak jsme v první půli žádnou další příležitost neviděli, oběma týmům vázla předfinální fáze, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Zvýšená aktivita přinesla Hodonínu další dvě branky

Do druhého poločasu vstoupil Hodonín aktivněji a přineslo to i zajímavé šance. Nejprve se dostal do střelecké příležitosti Konečný, ale jeho střelu zlikvidoval pohotovým zákrokem Kunický a poté mohl zvýšit i Paděra, ale ten stejně jako Holešinský z dorážky svoji šanci nevyužil. Uklidnění přinesla až akce, kterou rozjel na lajně Josef Hesek. Ten pěknou přihrávkou našel na druhé straně volného Šturmu, který ještě pod sebe zklepl míč na Tomáše Polácha a ten už střelou na zadní tyč nedal Kunickému šanci - 0:2. O čtyři minuty později se Tomáš Polách prosadil znovu po odraženém míču ze standardní situace Fojtíka - 0:3. Domácí už stihli pouze zkorigovat skóre a to zásahem Petra Musila, který šel sám na bránu po nádherném pasu od Simandla - 1:3

MSK Břeclav
Bohumil Smrček (trenér): Jsem rád, že jsme proměnili alespoň jednu z šancí a porážku alespoň zmírnili. Sportovně však musím uznat, že Hodonín byl lepší. Kvalita byla na jeho straně.

FK Hodonín
František Komňacký (trenér): Mužstvo sice na můj vkus hrálo poněkud nervózně, utkání ale mělo víceméně pod kontrolou. Mrzí mě, že jsme na konci polevili a obdrželi gól. Závěr jsme mohli dohrát s větším přehledem, tři body jsou doma, což je hlavní

MSK Břeclav
D. Kunický [-] - L. Ianosteac [-] , A. Smejkal [-] , M. Wallisch [-] , J. Hloch [-] - R. Svoboda [-] , D. Presl [-] , P. Simandl [-] , J. Fiala [-] (87. M. Hakala [-] ) - D. Netopilík [-] , P. Musil [-] -

FK Hodonín
M. Lupač [-] - P. Fojtík [-] , J. Červinek [-] , J. Hesek [-] , R. Konečný [-] - T. Mareš [-] , T. Polách [-] (79. R. Sasín [-] ) , R. Holešinský [-] , O. Paděra [-] (86. A. Řiháček [-] ) , Z. Šturma [-] - L. Čambal [-]

ŽK: 32. D. Netopilík , 55. D. Kunický , 69. P. Simandl , 84. J. Fiala - 39. R. Holešinský , 48. T. Mareš .
Místo: Břeclav. Počet diváků: 180. Rozhodčí: VOJÁČEK Milan - KADLEC Václav, DOHNÁLEK Jan.