--

Polná s přehledem vyhrála

12. V. Kalus (vl.) , 28. D. Kavka , 72. T. Válek
0

Polná už o poločase vedla o dvě branky. Ve druhém přidala třetí branku a v pohodě dokráčela za třemi body.

Do Polné přijel zdaleka Slavičín a domů na cestu obdržel tři branky. Mužstvo z Polné začalo náporem a tlak si vytvářelo především z rohových kopů. Ve 12. minutě přistál cent Urbánka u Válka, který s přispěním Kaluse pokořil hostujícího brankáře Vypušťáka - 1:0. Po necelé půlhodině se opět z rohové kopu prosadila domácí družina, když se prosadil hlavou David Kavka, a domácí vedli už o dvě branky - 2:0. Do konce poločasu mohli domácí navýšit vedení Haalou, ale jeho hlavička mířila jen těsně vedle. Slavičín mohl snížit Kociánem, ale jeho střelecký pokus skončil na brankíři Vavrouškovi.

Po změně stran Slavičín šlápl na plyn a začal domácí chvilku zatápět pod kotlem. Nejnebezpečnější nakonec byla nepovedená a navíc nepřesná střela Horáčka, Po hodině hry to Horáček zkusil znovu, ale jeho pokus skončil nad brankou. Definitivní klid do řad domácích přinesla 73. minuta. David Kavka našel milimetrově Kubce na křídle, jehož centr si našel Válka, a ten se zkušeně pověsil míč do brány - 3:0. Polná ve zbytku zápasu už v pohodě dokráčela za třemi body.

Slavoj Polná
Michal Lovětinský (trenér): Musím říci, že prvních třicet minut jsme hráli běhavý a důrazný fotbal, a podařilo se nám ze standardek vstřelit dva góly. Ve druhé půlce jsme trochu polevili, museli jsme udělat nějaké střídání, ale dali jsme třetí branku a dovedli jsme to v klidu do zdárného konce. Bylo to fotbalové, a to nám svědčí. Těší mě, že jsme uhráli druhý zápas po sobě s nulou

FC TVD Slavičín
Milan Otépka (trenér): Chtěli jsme udržet co nejdéle vzadu nulu. Bohužel se to nepodařilo, kdy jsme dostali v 11.minutě gól. To nás trochu rozhodilo a domácí přidali do poločasu ještě jeden gól. Po poločase jsme se snažili na vývoj utkání reagovat, kdy jsme přešli na hru se dvěma útočníky, ale nebylo nám přáno. Když to shrnu, tak domácí tři šance proměnili, ale my jsme své tři šance nedali a to dnešní utkání rozhodlo

D. Vavroušek [-] - J. Zábrodský [-] , T. Válek [-] (85. J. Hrdlička [-] ) , Z. Kučera [-] , D. Kavka [-] (69. J. Holub [-] ) , J. Kubec [-] , J. Urbánek [-] (78. J. Klíma [-] ) , P. Benda [-] , D. Čížek [-] , V. Haala [-] , D. Kavka [-]

S. Vypušťák [-] - O. Školník [-] , J. Lukaštík [-] , M. Salajka [-] (70. F. Ondruš [-] ) , V. Kalus [-] , L. Mezírka [-] , P. Kříž [-] , D. Horáček [-] (85. P. Jelínek [-] ) , T. Kocián [-] , D. Zvoníček [-] (59. L. Žáček [-] ) , A. Bartoš [-]

Počet diváků: 105. Rozhodčí: KADLEC Václav - LÍKAŘ Petr, ZAPLATILOVÁ Jana.