--

Bzenec si přiváží z Vysočiny tři body

0

Bzenec o své výhře rozhodl dvěma zásahy v první části. Bystřice už jen korigovala v samém závěru.

Do sváteční předehrávky vstoupili lépe domácí fotbalisté z Bystřice, kteří dvacet minut opanovali hru. Převahu vyjádřili brankou Čecha, kterou však rozhodčí neuznal na pokyn asistenta, který signalizoval postavení mimo hru. Hosty hodně v úvodu podržel brankář Kůřil, který zlikvidoval několik domácích tutovek. Bzenec postupně hru vyrovnával a ve zbytku prvního dějství zasadil domácím dvá gólové údery. Ve 23. minutě zakončil úspěšně svůj brejk Kasala - 0:1. Chvíli před odchodem do kabin byl úspěšný opět z brejku Zůbek - 0:2.

Po přestávce se domácí Bystřice snažila utkání zdramatizovat. Bzenec však nadále spoléhal na smrtící brejky. Bzenec si jich vypracoval několik, ale narozdíl od prvního poločasu už v nich úspěšný nebyl. Bystřice se vykřesání naděje dočkala až osm minut před závěrečným hvizdem, když Padrtka uvolnil ve velkém vápně Mezníka a ten se nerozpakoval míč napálit do brány - 1:2. Závěrečný tlak domácích byl pouze platonický. Bzenec tak už svou výhru v pohodě ubránil.

SK Bystřice nad Pernštejnem
Martin Máša (trenér, hodoninsky.denik.cz): Chyběl nám tam důraz a kvalita v osobních soubojích.

TJ Slovan Bzenec
Tomáš Zůbek (záložník, hodoninsky.denik.cz): Domácí si sice v závěru utkání vytvořili velký tlak, ale zvládli jsme ho ubránit. Domů jsme si zaslouženě odvezli důležité tři body.

K. Němeček [-] - D. Čech [-] (64. M. Mezník [-] ) , M. Šponar [-] (46. O. Veselý [-] ) , T. Padrtka [-] , V. Mitáš [-] , M. Malý [-] , P. Blaha [-] (46. M. Svoboda [-] ) , F. Adamec [-] , Z. Sklenář [-] , L. Zbytovský [-] , R. Sklenář [-]

M. Kůřil [-] - J. Chromeček [-] , O. Lysoněk [-] , M. Petrucha [-] , T. Košut [-] , L. Mlýnek [-] - P. Horňák [-] , T. Zůbek [-] , D. Šmahaj [-] (85. J. Hudec [-] ) - P. Kasala [-] (75. J. Bábíček [-] ) , T. Reška [-] (90. J. Mokrý [-] )

ŽK: 89. O. Veselý - 9. O. Lysoněk , 29. P. Horňák , 70. M. Petrucha .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Ságl Petr - NOVÁČEK Ivo, FABEŠ Roman.