--

--

Slavičín vykradl Pelhřimov

0

O osudu zápasu trozhodla jediná branka, kterou vsítil Slavičín v prvním poločase.

Slavičín si z dalekého Pelhřimova odváží domů všechny tři body. Začátek ale vyšel domácím. Jejich první šanci už v 5. minutě nadvakrát zkrotil brankář Jelínek. O čtyři minuty později centr Pikla osamocený domácí hráč Mazáč nedokázal ve slibné pozici trefit. Pak se hra zklidnila a odehrávala se především mezi oběma šestnáctkami. Po půlhodině hry slavičínský Goňa našel Kříže, který se prozatím zastřeloval. Ve 34. minutě ztratil balón domácí Sladok. Ten se dostal po pěkné kombinaci ke Goňovi, který odcentroval na hlavu Kříže, která složil reparát a otevřel skóre zápasu - 0:1. Domácí zahrozili těsně před přestávkou z přímého kopu, který vychytal brankář Jelínek.

Ve druhém dějství už se domácí fotbalisté nezmohli prakticky na nic. Taktika nakopávaných míčů jim vůbec nevycházela. Naopak Slavičín byl nebezpečnějším týmem. V 54. minutě se odražený balón dostal k Bartošovi, jehož střelu z jedenácti metrů vychytal domácí brankář Čermák. Další závary hostující eskadry končili na nepřesném zakončení nebo na rukavicích brankáře Čermáka. V 66. minutě jedinkrát zahrozil Pelhřimov, ale míč směřující na volného hráče, který mohl skórovat, uklidil hlavičkou do bezpečí Matůš. V závěru už si Slavičín své vítězství uhlídal a domácí už k ničemu nepustil.

FK Maraton Pelhřimov
Martin Moravec (trenér): Sehráli jsme dobrých dvacet minut na konci první půle, to však na zisk bodů nestačí. Soupeř se dostal do vedení po hrubé chybě. Neustále nakopáváme balóny dopředu, herně si nevěříme, což je důvod všeho nezdaru. Zdroj: http://zdarsky.denik.cz/fotbal_region/vrchovina-zustava-po-deviti-kolech-posledni-20160926.html

FC TVD Slavičín
Milan Otépka (trenér, pro klubový web): Myslím, že jsme začali aktivně. Byly tam menší obavy i díky rozcvičce, když jsem viděl, jak se někteří rozcvičovali. Domácí měli jeden náznak šance po nedorozumění naší obrany, ale pak jsme převzali iniciativu. Trošku náš ještě přibrzdilo zranění Tomáše Švacha, kdy jsme nevěděli jestli bude střídat nebo, ale nakonec pokračoval ve hře. Gól jsme dali po krásné kombinaci, kdy Goňa přesně nacentroval míč na Kříže, který se nemýlil. Druhý poločas jsme věděli, že domácí budou všechno nakopávat. Byly tam jenom souboje, žádná kombinace, ale i tak jsme byli aktivní a měli jsme dvě velké šance, které jsme bohužel neproměnili. Díky tomu jsme se strachovali až do konce, ale uhájili jsme naše vedení a za tři body jsem strašně rád

P. Čermák [-] - V. Vacek [-] , O. Sládok [-] , D. Čížek [-] , J. Homolka [-] - J. Pikl [-] (74. J. Chadim [-] ) , J. Kmoch [-] (46. V. Poul [-] ) , D. Poul [-] , J. Hanousek [-] - T. Mazač [-] (60. T. Obranec [-] ) , T. Pícha [-]

P. Jelínek [-] - O. Školník [-] , T. Švach [-] , V. Kalus [-] (83. J. Velecký [-] ) , L. Mezírka [-] , P. Kříž [-] , M. Goňa [-] (72. T. Kalík [-] ) , D. Horáček [-] , P. Elšík [-] , A. Bartoš [-] (91. F. Ondruš [-] ) , L. Matůš [-]

ŽK: 71. V. Vacek , 81. J. Homolka , 86. T. Pícha - 70. P. Elšík , 87. L. Matůš .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: Jahoda Jaroslav - NÁPRAVNÍK Jan, NIEDERLE Zdeněk.