--

--

Hodonín nadále suverénní

0

Hodonín nadále pokračuje v krasojízdě. Tentokrát nabalil čtyři góly na cestu Velké Bíteši.

Tentokrát bez Voříška a Polácha v sestavě nastoupil lídr z Hodonína proti nováčkovi z Velké Bíteši. Jejich absence však znát příliš nebyla. Domácí fandové poprvé zvedli ruce nad hlavou už po čtyřech minutách, když rozvlnil síť domácí kanonýr Masaryk - 1:0. Domácí soubor měl nadále převahu a tu gólově přetavil ve druhou trefu ve 25. minutě Zdeněk Šturma - 2:0. Hodonín měl v prvním dějství asi dalších šest brankových příležitostí, které však nedokázal využít. Hosté z Velké Bíteše nebyli moc nebezpeční. Celý první poločas se Bíteš soustředila převážně na defenzívu a byla ráda, že za první dějství inkasovala pouze dvakrát.

Velká Bíteš se po přestávce dokázala zlepšit a zápas zdramatizovala. Deset minut po začátku druhého dějství se míč odrazil k Valsovi, který je nekompromisně napálil z hranice šestnáctky do hodonínské kasy - 2:1. O chvíli později navíc rozhodčí nařídil proti domácímu souboru pokutový kop. K jeho exekuci se postavil střelec branky Valsa, který však možností na srovnání pohrdl a míč napálil vysoko nad bránu. Hodonín se začal postupně vracet k tomu, co předváděl v prvním dějství. Hodonín si opět vytvořil převahu a začal si vytvářet šance jako na běžícím páse, ale jeho produktivita byla mizerná. Spoustu šancí zneškodnil hostující brankář Pokorný, a co nechytil, zastavila branková konstrukce. V 71. minutě zajistil domácím opět dvoubrankové vedení Holešinský - 3:1. V 78. minutě musel předčasně pod sprchy hostující Horký. Domácí přesilovkui využili tři minuty před koncem, kdy se podruhé v zápase trefil Masaryk a uzavřel účet utkání - 4:1.

FK Hodonín
František Komňacký (trenér): Bylo by špatné, kdybychom nebyli s výsledkem i body spokojení. Vyhráli jsme docela výrazným rozdílem, ale na druhé straně hráčům budu mít co vytýkat. Vítězství mělo být mnohem snadnější, než jsme k němu nakonec dokráčeli. Bohužel se neobešlo bez potíží. Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/vedouci-hodonin-zakoncil-anglicky-tyden-domaci-vyhrou-nad-velkou-bitesi-20160918.html