--

Vyrovnané utkání s mnoha standardkami

9. J. Minx - 17. V. Fiala (p.)
0

Dvě rychlé branky stanovili konečný výsledek 1:1. V souboji týmů, které se pohybují ve spodní části tabulky diváci vítěze neviděli. Souboj hraný na umělé trávě nabídl několik šancí. Rozdíl mezi oběma týmy tak zůstal po remíze čtyřbodový.

Rychlé dva góly

Domácí Blansko se ujalo hned v deváté minutě vedení. Když rychlou akcí přenesla hru na levo stranu a Minx poslal domácí do vedení. Mohelnice odpověděla záhy, když byl ve vápně faulován Hapal a Fiala pokutový kop bezpečně proměnil. Oba týmy hrozili hlavně po svých levých stranách. Nejvíce se do koncovky tlačil hostující Bzirský. Vyhověl si na své straně s Heidenreichem a překonávali obranu domácích. Vždy se zaskvěl brankář Floder. Do kabin se šlo za stavu 1.1.

Mnoho standardek, žádné góly

Ve druhém poločase se hra vyrovnala a trochu více měli ze hry domácí. Diváci viděli velké množství rohů a standardních situací na obou stranách. Výškovou převahu měli hosté a obranné standardky ubránili, ale ze svých útočných nedokázali nic vytěžit. Největší šanci měli domácí, kdy Olejník vykopával střelu z dvanácti metrů z brankové čáry.

FK Blansko
Zbyněk Zbořil: „První jarní kola bývají víc o bojovnosti a vůli, než o fotbale a tento zápas to nevyvrátil. Pro fanoušky to k dívání moc nebylo, ale snahu klukům upřít nejde. Nenavázali jsme na kvalitní výkon z generálky, kdy hlavně Trtílek byl před týdnem rozdílovým hráčem pro náš přechod do útoku a dnes mu zápas nevyšel. Dostali jsme se sice brzy do vedení, ale o svůj náskok jsme po chvíli přišli, když nám hosté vyrovnali z hodně přísné penalty. Po celý zápas se hra hodně kouskovala, nehrálo se snad ani půl minuty v kuse. To víc vyhovovalo samozřejmě hostům, kteří měli výškovou převahu a ubránit takové množství standartek včetně dlouhých autů nebylo vůbec jednoduché. Velkou šanci jsme promarnili ve 42.minutě, kdy po centru Chloupka netrefil Stehlík hlavou prázdnou bránu. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Určitě jsme měli k vítězství blíž, ale když neproměníte své šance, tak vyhrát nejde. Mluvil jsem o tom už v zimě, že na naší produktivitě bude záležet náš bodový zisk. Bod pro nás z tohoto zápasu nic neřeší, chtěli jsme vyhrát, ale Stehlík nastřelil z pár metrů brankáře, Koláček trefil nejdříve hlavou tyč a za chvíli na to další hlavičku hosté vykopávali z brankové čáry. Hosté hrozili především po standardních situacích, které se nám dařilo někdy i se štěstím odvracet. Po zápase jsem byl hodně nespokojený jak z remízového výsledku, tak z kvality utkání. Je jasné, že důležitost vstupu do jarní části možná klukům svazovala nohy, ale pro mě to byl nedívatelný fotbal a bod z tohoto zápasu je málo.“

FK Mohelnice
Jaroslav Rolinek: „První poločas se mi líbil, měli jsme i dost dobrých šancí, hráli jsme co jsme chtěli. Druhý už tak dobrý nebyl. Bylo tam hodně ztrát a nakopávaných míčů. S bodem jsem spokojený.“