--

Blansko po postupu slaví první tři body

0

FK Blansko
Zbyněk Zbořil, trenér FK Blansko:: „V prvé řadě jsem hrozně rád za kluky, že po smolném zápase proti Hlučínu to tentokráte zvládli a získali první ligové body. Byli jsme připraveni na to, že musíme zvládnout obrannou šestnáctku a obstát v soubojích a v agresivitě. Po úvodním tlaku domácích, kdy jsme do 6.minuty čelili čtyřem rohovým kopům, jsme se dostali do hry i my a dnes nám vycházel rychlý přechod do útoku. Dvě situace jsme dohráli do konce a poločas vyhráli 2:0, ale já jsem spokojený nebyl. Hlučín jsme minulé kolo celý poločas nepustili do šance, ale dnes jsme tam měli hodně taktických chyb a při jedné takové nás skvělým zákrokem podržel Floder. Druhý poločas jsme odehráli zkušeně a nedopustili stejný scénář, jako před týdnem. Naopak jsme si vytvářeli hodně šancí na pojištění náskoku, ale Trtílka vychytal gólman domácích a Pospíšil svůj další nájezd neproměnil. Mohlo se nám to zkomplikovat, protože i domácí měli velkou šanci korigovat, ale fantastický reflex předvedl Jirka Floder. Hned na to se nám už podařilo další brejk dohrát do konce a odskočili jsme na 3:0. Hned vzápětí měl Dan Pospíšil šanci na hattrick, ale při dalším sólovém nájezdu nastřelil jen brankáře. V další sólové akci se ocitl i Motyčka, ale svou šanci prováhal. Závěr už jsme si pohlídali a podle mě zaslouženě vezeme tři body do Blanska. Pro hráče je to povzbuzení do další práce a třeba se nám podaří překvapit i v dalším kole Uničov.“