Jestřabí doplatilo v utkání s Dobrkovicemi na střeleckou nemohoucnost

0

Jestřabí v minulém kole poprvé bodovalo ve Smolině a na vítězné vlně chtělo pokračovat i v duelu s Dobrkovicemi. Ty mají ale velmi solidní tým a tak se hrál vyrovnaný zápas. Hosté se ujali vedení, ale Jestřabí dokázalo po třech minutách vyrovnat. Hosty poslal znovu do vedení Žůrek, poté domácí celek neproměnil pokutový kop. V hektickém závěru se již domácí kýženého vyrovnání nedočkali.

V první půli diváci branku neviděli

Jestřabí v minulém týdnu šokovalo fotbalisty ze Smoliny, kde se urodila překvapivá výhra hostí v poměru 3:1. V tomto nastoupeném trendu chtěli Jestřabjané pokračovat i v duelu s Dobrkovicemi. Navíc se domácím vrátil zkušený Palo Gabriš a akcie domácích byly znovu o něco výše. Hosté z Dobrkovic jsou ale nebezpečným protivníkem a už v několika předchozích zápasech ukázali své kvality. Řadu dobře rozehraných zápasů fotbalisté Dobrkovic nedotáhli do konce, jinak by měli v tabulce IV. třídy skupiny B o pár bodů více. Fotbaloví odborníci očekávali v nedělním dopledni na hřišti v Jestřabí poměrně vyrovnaný duel, nebyli nakonec daleko od skutečnosti. V první půli se hrálo opatrně, oba celky se navzájem oťukávaly a čekalo se na první chybu v defenzívě obou celků. Co už prošlo za obrany, pochytali brankáři Vápeník a Lysoněk. Domácí se snažili využít dobře zahrávaných standartních situací, ale z těch se do poločasu nic neurodilo. V první půli se tak diváci v Jestřabí branky nedočkali a o všem podstatném se mělo rozhodnout ve druhém dějství.

Hosté šli dvakrát do vedení, domácí nedali penaltu

Druhý poločas ale přinesl úplně jiný obrázek než ten první. Mužstva otevřela svá útočná stavidla a začaly se rodit šance na obou stranách. V té první uspěl už po čtyřech minutách hry hostující Svozil, který poslal Dobrkovice do vedení. Domácí celek však včas na tuto situaci zareagoval  a už po třech minutách srovnal Vaňkem na 1:1. Začínalo se prakticky od znova. Domácí tým po vstřelené brance ožil a snažil se utkání rozhodnout, musel však dávat dobrý pozor na zadní vrátka, neboť útočníci hostí byli velmi hbití. Po vyrovnání se hra trošku uklidnila, hosté trpělivě čekali na svoji šanci. Ta přišla v 67. minutě, kdy se trefil hostující Žůrek a poslal Dobrkovice znovu do vedení. Domácí celek tak musel znovu dotahovat. Velkou šanci na vyrovnání měli domácí o chvíli později, ale stoper Floreš penaltou pohrdl. V závěru už hráli domácí fotbalisté vabank, vrhli všechny síly do útoku, ale vyrovnání nepřišlo. Bilance Jestřabí na vlastním hřišti v podzimní části je tedy zatím nulová, což v minulosti nebývalo zvykem. O nápravu se mohou hráči Jestřabí pokusit už za týden, kdy zavítají do Horní Lhoty. Dobrkovice čeká v domácím prostředí těžký duel s ambiciózní Lipovou.

SK Jestřabí
Jindra Hnilo, trenér: Pořád nás trápí marodka a k tomu se přidala i střelecká nemohoucnost. Pokud doma nedáme ani penaltu, tak na body nemůžeme pomýšlet, snad to ještě v některém zápase zlomíme...

Dobrkovice
facebook Dobrkovic:

SK Jestřabí
A. Vápeník [-] - T. Mudrák [-] , R. Floreš [-] - J. Urbaník [-] (63. Š. Vaněk [-] ) , P. Gabriš [-] , L. Marek [-] , J. Marek [-] , P. Vaněk [-] , V. Svárovský [10.0] , M. Šprta [-] , J. Kolínek [-]

Dobrkovice
L. Lysoněk [-] - T. Hubáček [-] , D. Juřík [-] (21. D. Kašný [-] ) , D. Fuglík [-] , L. Šiška [-] , K. Čech [-] , M. Žůrek [-] , R. Fuglík [-] , D. Kašný [-] , V. Svozil [-] , P. Lukašík [-]

ŽK: 80. V. Svozil .
Hráči zápasu: P. Vaněk - M. Žůrek , L. Lysoněk , V. Svozil .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: CHROMÍK Zdeněk - HNILO Jindřich (N), MINAŘÍK Tomáš (N).