11.kolo, Zlínský | Zlín | IV. třída sk. B, 2016-2017

--

--

Nedašovská rezerva doma ve šlágru kola přejela Mirošov

0

V Nedašově se za ideálního fotbalového počasí hrál v sobotu magnet tohoto kola a to souboj prvního týmu s druhým. Vedoucí nedašovská rezerva hostila Mirošov a do utkání vlétla jako uragán. Po třinácti minutách vedli domácí už o dvě branky. Ve druhém dějství Nedašovjané postupně navyšovali svůj náskok, až hostům uštědřili bůra. Lídr tabulky tak potvrdil svoji suverenitu v soutěži, kterou vede bez jediného zaváhání.

Domácí vedli po třinácti minutách už o dvě branky

Šlágr kola se hrál v sobotu po poledni v Nedašově. Druhý v tabulce Mirošov přijel za pěkného podzimního počasí k lídrovi, ale tvrdě narazil. Už v 8. minutě se domácí radovali, kdy při dlouhém nákopu šel do souboje brankář i stoper hostí, ale nejvýše vyskočil domácí Dominik Novák a hlavičkou poslal míč do sítě. Ve 13. minutě bylo v domácím táboře ještě veseleji, to přímý kop zakroutil Jiří Fojtík na zadní tyč, kde jej hostující obránce hlavou poslal přesně k tyči za bezmocného gólmana Mirošova. Hosté se poté vzpamatovali a přidali na obrátkách, jenomže se neprosadili. Nejdříve měl šanci Juráň, ale branku nedašovské rezervy minul a při další akci Holby se vyznamenal Švach v domácí brance. Domácí mohli poté přidat další branky, ale Dominik Novák nastřelil břevno a Jarek Fojtík hlavou také neuspěl. Poločas tak lépe vyšel pro nedašovský celek, kterému skvěle vyšel především úvod zápasu, hosté se sice snažili, ale brankář Švach dokázal udržet čisté konto. Před druhou půlí se čekala snaha Mirošova o zdramatizování utkání, početná divácká návštěva ale věřila, že si domácí svůj slibný náskok už pohlídají.

Nedašov ve druhé půli ještě navýšil svůj náskok

Začátek druhé půle patřil jednoznačně hostům. Ti byli daleko aktivnější, ale opět se střelecky nedokázali prosadit a proto také odjeli nakonec s nepříznivým výsledek. Asi největší šanci měl Kořenek, ale ani on skore nezměnil. A tak Nedašov trestal. V 67. minutě našel Prekop parádním centrem za obranu Jarka Fojtíka, který stav navýšil na 3:0. V 71. minutě ztratila mirošovská obrana zbytečně míč a rychlý brejk využil opět Jarek Fojtík a bylo to 4:0. Tři minuty před koncem se navíc za ruku ve vápně kopala penalta a Hrnčiřík dokonal debakl Mirošova 5:0. "Výsledek je trochu zavádějící, není to tak, že by Nedašov byl o několik tříd lepší. Byl oproti nám pouze efektivnější, kdy naši hráči nebyli schopni proměnit několik stoprocentních šancí. První branka padla po nedorozumění  v naší obraně a druhou  po výborně zahrané standartní situaci jsme si nešťastnou tečí dali sami.  Na začátku druhé půle jsme byli lepším týmem, ale naše koncovka byla tragická. Soupeř se prosadil opět z první střely na bránu, opět po výborně zahrané standartce.  Poté se již utkání dohrávalo. Domácí hráči dokázali proměnit své šance, výborně zahrávali standartky. Myslím, že v poli jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem, ale zkušenosti a  produktivita  domácích rozhodly o jejich  zaslouženém vítězství", hodnotil duel mirošovský kanonýr Pavel Rajznauer.          Fotogalerii z utkání najdete zde - http://nasevalassko.rajce.idnes.cz/Fotbalove_utkani_Nedasov_B_-_Mirosov_5_0_15.10.2016#

TJ Nedašov B
Jiří Fojtík, hráč: Na zápas vyšlo počasí a také přišla krásná divácká návštěva. Výsledek je pro hosty trochu krutý, herně soupeř určitě nepropadl, ale vyhořel v obraně a navíc se trápil v útoku. Jinak se hrál fotbal plný soubojů, kdy soupeři bojovali o každý metr na hřišti. Příští kolo hostíme Vlachovice B, tak snad navážem na zatím parádní podzimní jízdu.

FC Mirošov
Pavel Rajznauer, hráč: Vyhořeli jsme v koncovce, jinak by byl výsledek asi jiný, pětibranková prohra je pro nás hodně krutá...

J. Švach [-] - J. Řehák [-] (58. J. Kolínek [-] ) , D. Novák [-] , J. Fojtík [-] , J. Fojtík [-] (84. J. Novák [-] ) , Z. Hrnčiřík [-] (87. J. Vilímek [-] ) , J. Kolínek [-] , R. Švach [-] (78. R. Fojtík [-] ) , M. Prekop [-] , A. Beňo [-] (67. J. Bartoška [-] ) , D. Novák [-]