8.kolo, Zlínský | Zlín | IV. třída sk. B, 2016-2017

--

--

Bohuslavice nad Vláří padly v neděli ve Smolině

0

Do Smoliny přijely v nedělním odpoledni Bohuslavice nad Vláří, které měly v minulém kole volný los. Domácí tým ale na podzim předvádí výborné výkony a zaskočil už nejednoho favorita. Smolina šla do vedení už po třech minutách hry, hosté dokázali ještě do půle srovnat Obadálkem. Branku do šatny však vstřelil domácí Ročák. Ve druhém poločasu mířili do černého už jen domácí fotbalisté, o výsledku rozhodl svojí druhou trefou střelecky disponovaný Vaculín. Hosté jsou bez bodu a v tabulce se propadli na čtvrtou příčku.

Domácí se v první půli nakonec trefili dvakrát, hosté srovnali Obadálkem

V nedělním odpoledni se utkala výsledkově nevýrazná Smolina s dobře hrajícími Bohuslavicemi. Hostům i některým domácím fandil neunávný kotel fandů z Bohuslavic, téměř 60 diváků kolem výčepu a stejný počet krav, které obsadily pastvu za brankou. Už ve třetí minutě obral Vaculín stopera hostů o míč a samostatný únik proměnil střelou k tyči, čímž prolomil střeleckou smůlu předchozích zápasů. Hosté byli techničtější, dobře kombinovali a vybojovali několik rohů a standartek. Ve 26. minutě faulovali domácí před vápnem a Ctirad Ťulpa našel na přední tyči stopera Radka Obadálka, který přetlačil soupeře a vyrovnal. Poté se hra vyrovnala a ve 40. minutě zahrál roh domácí Bosák, gólman Bartozel pouze vyboxoval míč k Ročákovi a ten míč vrátil do branky – 2:1 pro Smolinu. Hosté ale reklamovali faul na jejich hráče, sudí Divácký z Nedašova ale branku uznal a do kabin tak odcházel spokojenější domácí celek, navíc s jednobrankovým náskokem v zádech.

Definitivní podobu výsledku dal střelecky disponovaný Vaculín

Druhý poločas se Smolina zatáhla,snažila se bránit výsledek a chodit do protiútoků.Hosté si vytvořili zakončení z dálky,které byly nepřesné i několik standartek a rohů. Když už se hosté dostali do vápna,tak domací obrana míč zblokovala.Zvýšit mohli domácí,ale hlavičkujícího Kováče bravurně vychytal Bartozel a vyražený míč vrátil Ročák ne do brány,ale nad bránu.Hosté vysunuli dalšího hráče na hrot,ale jejich naděje na vyrovnání vyhasla po další chybě v obraně,kdy Vaculín šel sám na Bartozela a proměnil.Pak už se utkání v klidu dohrálo. "Klesli jsme v tabulce hodně nízko,tak jsme chtěli výsledkově napravit nezdar z Vlachovic. Kluky z Bohuslavic známe,jejich záloha a útok je šikovná,ale včera neměli úplně svůj den a udělali dvě velké chyby vzadu,které jsme potrestali.Celý zápas jsme bojovali, pozorně bránili a ze tří velkých šancí jsme dvě proměnili.V obraně jsme dobře vystupovali a neudělali žádnou chybu,ze které by mohli hosté skórovat. ", hodnotí utkání kapitán Smoliny Jiří Sucháček

TJ Smolina
Jiří Sucháček, hráč: Všichni odvedli své maximum, dva z nás nastoupili poprvé v základu a poprali se s tím skvěle, někteří dohrávali i přes zranění. Uvidíme, co v neděli na Petrůvce, ale snad nebudeme zase shánět jedenáctého hráče deset minut před výkopem...

TJ Sokol Bohuslavice nad Vláří
Josef Kovařík, hráč: Utkání se nám nepovedlo, chybovali jsme už na začátku zápasu, pak jsme sice srovnali, ale dostali jsme branku do šatny, které ale podle nás předcházel faul na našeho hráče. V závěru jsme inkasovali potřetí, utkání bylo hodně nervozní a přispěl k tomu svými nepřesnými výroky i hlavní sudí....