--

Ve šlágru kola se radovali domácí

3. Z. Pospěch (p.) , 79. M. Výmola - 54. F. Labuda
0

Hned úvodní jarní kolo divize „E“ nabídlo souboj aktuálně prvních dvou mužstev tabulky. Domácí se netají touhou postupu do MSFL. Na trávníku se objevily všechny jarní posily. Hostům naopak chyběli dva úspěšní střelci podzimu Adamík a Býma.

„Valaši“ se tak ve velmi korektně hraném utkání radovali  po konečném hvizdu z plného bodového zisku a svému pronásledovateli odskočili v tabulce na pět bodů.

3. minuta a už tu byla penalta

Utkání začalo pro hosty šokem. Ve 3. minutě se po zákroku Těžkého kopal pokutový kop a Pospěch se nemýlil. 1:0.

Hostující kanonýr Labuda se probil obranou domácích v 9. minutě, ale bývalý gólman hostů Rohel byl na místě. Ve 12. minutě našel Bělíček z přímého kopu nabíhajícího Roupce, ale jeho prudká hlavička minula cíl o pověstný chlup.

Ve 14. a 18. minutě připravil brankář Kolenko skvělými zákroky o gólovou radost Komaru. Gólem neskončila ani nádherná hlavička Michálka ve 38. minutě.

Domácí si zhluboka vydechli ve 43. minutě. Těžký prošel jejich obranou jako nůž máslem, na centr nabíhal střelec Labuda, obránce ho evidentně stáhnul k zemi, ale hosté se pokutového kopu dožadovali marně.

Ve 44. minutě si Kolenko fantastickým zákrokem poradil s prudkou hlavičkou Pospěcha. O minutu později poslal do gólovky  Rubý Labudu, ale Rohel udržel domácím čisté konto.

Výmola rozhodl

Druhý poločas zahájili hosté bleskovým únikem, střela Labudy však orazítkovala jenom levou tyč už překonaného gólmana Rohela.

V 54. minutě se nádherně uvolnil Moravec a jeho centr přetavil Labuda ve vyrovnávací gól. 1:1.

Znovu do vedení mohli jít domácí v 58. minutě, ale Kolenko přilepil hlavičku Pospěcha z jednoho metru do svých rukavic.

Domácí přežili dvě šance hostů. V 68. minutě stačil obránce Michálek zablokovat přihrávku Radka na Labudu. O minutu později se Labudovi nepodařilo prostřelit vybíhajícího Rohela.

V 70. minutě našel Pospěch parádní hlavičkou Komara, jeho dělovku vyrazil Kolenko na rohový kop. Dramatické momenty nabídla 78. minuta. Po střele Pospěcha vykopával z brankové čáry balón Haas, z bleskového protiútoku zradila koncovka Hartmanna.

Euforii zažili domácí hráči a jejich příznivci v 79. minutě. Na centrovaný míč si skvěle nabíhal Výmola a po nekompromisní střele se radoval z vedoucího gólu. 2:1.

Snaha hostů o vyrovnání v závěrečných minutách už byla marná.

TJ Valašské Meziříčí
P. Rohel [-] - M. Václavek [-] , O. Bartozel [-] , V. Žilinský [-] (74. M. Výmola [-] ) , T. Bělíček [-] (66. M. Kotůlek [-] ) , J. Roupec [-] , Z. Pospěch [-] (90. P. Dragon [-] ) , J. Wludyka [-] , A. Michálek [-] , T. Komara [-] , M. Kovář [-]

FC Dolní Benešov
O. Kolenko [-] - B. Moc [-] , J. Radek [-] (83. M. Malchárek [-] ) , V. Těžký [-] (46. M. Hartmann [-] ) , L. Foitzik [-] , O. Haas [-] , F. Labuda [-] , M. Juchelka [-] , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] , J. Košárek [-]

ŽK: 90. Z. Pospěch - 37. M. Juchelka , 64. M. Hartmann .
Počet diváků: 598. Rozhodčí: Vostrejž Ivan - NEJEZCHLEB Miroslav, HLUBINKA Jakub.