--

Brumov po obratu slaví další tři body

39. M. Vopršal - 42. M. Imeri , 52. M. Imeri
0

Žďáru se proti Brumovu příliš výsledkově nedaří a tento zápas nebyl výjimkou. I přesto, že domácí vstřelili první branku zápasu, skóre se jim nepovedlo udržet a po dvou brankách Marijana Imeriho si Brumov odvezl z Vysočiny všechny tři body.

Branky padaly až v závěru prvního poločasu

Utkání na podmáčené trávě začali lépe domácí, když se hned v první minutě dostal po přesném centru Viléma Frieba do šance Lubor Trojánek, ale jeho hlavička mířila vedle. Trojánek měl po Maškově přihrávce ještě jednu solidní šanci, a když ani tu neproměnil, tak začali být aktivnější hosté. Jenže i těm se zpočátku střelecky příliš nedařilo, když ve svých brankových příležitostích zklamali Mihovil Šutalo i Marijan Imeri. A tak to byli paradoxně domácí, kteří se dostali do vedení, když si ve 39. minutě na Friebův centr naběhl Matěj Vopršal a otevřel skóre zápasu - 1:0. O tři minuty později se ale potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš, jelikož se nejprve za domácí dostal do slibné brankové příležitosti Štěpán Wasserbauer a o minutu později slavili hosté poté, co Šutalo průnikovou přihrávkou našel nabíhajícího si Marijana Imeriho, který nezaváhal a s chladnou hlavou dostal míč za záda brankáře Jíchy - 1:1. Před odchodem do kabin se ještě v šanci ocitl Matěj Vopršal, ale Cúcik jeho střelu zneškodnil. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu

Žďár vstoupil do druhého poločasu aktivněji a vypracoval si i pár příležitostí. Za zmínku určitě stojí šance Jiřího Bureše, jehož střela orazítkovala pouze tyč. V 52. minutě se na druhé straně dostal do úniku po lajně David Řehák, který centrem našel ve vápně osamoceného Marijana Imeriho a ten už jen hlavou poslal míč za záda bezmocného Jíchy - 1:2. Po vstřelené brance se hosté zatáhli na vlastní polovinu a pouze čekali na útoky soupeře, kterým odolávali. Ovšem všechny šance domácích šli buď mimo, nebo skončili u dobře chytajícího Cúcika. Brumov si tedy odvězl z Vysočiny cenné tři body.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Ohlas z domácího týmu připravujeme...:

FC Brumov
Marek Chovanec (kapitán): Opět nás čekala dlouhá tříhodinová cesta na Vysočinu, a to do Žďáru nad Sázavou. Do utkání jsme vstoupili nervózně a moc se nám ze začátku nedařila rozehrávka. Soupeř hrál velmi dobře kombinačně. Ve 39´ jsme inkasovali, avšak o tři minuty se nám po brejku chorvatské dvojice podařilo srovnat na poločasových 1:1. Ve druhé půli se nám brzy podařilo otočit skóre na 2:1, a to nám hrálo do karet, protože jsme se mohli zatáhnout a čekat na své další šance. Soupeř nás ke konci zápasu hodně zatlačil, ale my jsme podali, jak už je u nás na jaře zvykem, bojovný výkon a odvezli z Vysočiny další důležité a cenné body. Celému týmu chci poděkovat za bojovnost, jen tak dále.

F. Jícha [-] - Š. Wasserbauer [-] , T. Trojánek [-] (77. P. Ločárek [-] ) , R. Štursa [-] , J. Bureš [-] - V. Frieb [-] (57. D. Russ [-] ) , J. Mašek [-] , L. Trojánek [-] , L. Jurnečka [-] , R. Sodomka [-] - M. Vopršal [-] -

FC Brumov
A. Cúcik [-] - M. Chovanec [-] , M. Novák [-] , M. Kolář [-] , D. Juřica [-] - M. Šutalo [-] (90. O. Janáč [-] ) , M. Zvoníček [-] , D. Řehák [-] (74. P. Naňák [-] ) , M. Imeri [-] (87. J. Fojtík [-] ) , J. Vítek [-] - P. Naňák [-]

ŽK: 27. V. Frieb , 69. L. Jurnečka - 41. A. Cúcik , 88. M. Novák .
Místo: Žďár nad Sázavou - Bouchalky. Počet diváků: 165. Rozhodčí: Drozdy Luboš - DOHNÁLEK Jan, LÍKAŘ Petr.