--

--

Mančík rozhodl v úvodu utkání

0

Uherský Brod se ujal rychle vedení, a svůj nejtěsnější náskok udržel až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího.

Uherský Brod přijel do Žďáru a o své výhře rozhodl už ve 4. minutě zápasu. Nejdříve zavraždil obrovskou šanci domácí Jurnečka. O chvíli později přišla obrovská chyba Žďáru po vlastní standardní situaci. Uherský Brod podnikl rychlý kontr, na jehož konci stál Mančík, který vsítil jedinou branku zápasu - 0:1. V dalším průběhu prvního dějství se nehrála moc pohledná kopaná. Hostující družina velmi často otevíral svůj střed, ale domácí nabízenou šanci nedokázali zužitkovat. Chvíli před odchodem do kabin mohl srovna po rohovém kopu Tomáš Trojánek, jeho hlavička však mířila pouze nad hostující brankou.

Ve druhém dějství měla míč v držení převážně družina ze Žďáru, ale jen obtížně si proklestili cestu do šancí. V 65. minutě nevyšel náznak šance Nedvědovi, stejně se vedlo v 78. minutě také Luborovi Trojánkovi. Uherský Brod si pak už výhru zkušeně pohlídal a odvezl si na Slovácko cenné tři body a nadále dýchá na záda vedoucímu Hodonínu. Žďár se nadále drží ve středu tabulky, ale na poslední místo má náskok jen pět bodů.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Jozef Vanko (trenér, pro klubový web): Velká škoda konečného výsledku zápasu. Inkasovali jsme z rychlého brejku po naší standardní situaci, poté jsme se ale prezentovali sympatickým výkonem. Hráči se snažili, bojovali, vytvořili jsme si i některé slušné příležitosti, ale gólově jsme se prosadit nedokázali. Myslím si, že se nemáme za co stydět, ověřili jsme si, že v této soutěži se dá hrát s každým. Pokud přistoupíme podobným způsobem i k následujícím zápasům, můžeme být úspěšní

F. Jícha [-] - Š. Wasserbauer [-] , R. Štursa [-] , J. Bureš [-] , T. Trojánek [-] - L. Jurnečka [-] (81. V. Frieb [-] ) , J. Nedvěd [-] , L. Trojánek [-] , D. Musil [-] (46. R. Sodomka [-] ) - M. Vopršal [-] - J. Mašek [-]