Malata hattrickem sestřelil Bzenec

5. J. Vaněk , 23. P. Malata , 52. P. Malata (p.) , 70. P. Malata
0

Rosice si vcelku v pohodě poradily doma se Bzencem, když se zaskvěl autor hattricku Malata.

Domácí celek z Rosic byl po celý zápas lepším celkem a zaslouženě zvítězil. Už v 5. minutě vypálil z hranice pokutového území Černý, a odražený míč pohotově vrátil do kasy Vaněk - 1:0. Po dvaceti minutách vypadl domácímu brankáři Zádrapovi balon z rukavic, ale hosté toho nedokázali využít. O chvíli později pronikl do hostujícího vápna Selingra, ale zamířil těsně nad. Ve 23. minutě našel rosický Šíp dlouhým nákopem na hranici šestnáctky Malatu, který pohotovou střelou rozvlnil síť - 2:0. O čtyři minuty později rozezvučel Malata jen břevno bzenecké svatyně. V následujícím průběhu aktivita domácích polevila a do dvou šancí se dostal i Bzenec. V 35. minutě bravurně Zádrapa vyrazil střelu Mlýnka. O chvíli později dokázal zpacifikovat i nepříjěmně tečovanou střelu.

Rosice měly i lepší vstup do druhého dějství. V 52. minutě byl faulován ve vápně hostů Malata, který si sám postavil míč na značku pokutového kopu a umístěnou střelou nedal Mrkvicovi žádnou šanci - 3:0. O deset minut později mohl Malata zkompletovat hattrick, ale jeho tvrdá střela jen o centimetry minula bránu. Malata se ale třetí branky dočkal v 70. minutě, když po průniku Černého a jeho přihrávce, na zadní tyči uklidil balon do brány - 4:0. Hosté mohli korigovat o čtyři minuty později, ale penaltu nedokázal umístit do sítě Kasala. V samém závěru mohl přidat pátý gól domácích Drbal, ale jeho hlavička našla jen připraveného Mrkvicu.

TJ Slovan Bzenec
Karel Lejsal (vedoucí týmu, hodoninsky.denik.cz): Samozřejmě porážka nás všechny mrzí. Rosice ale ukázaly svoji kvalitu. Za svůj výkon si zasloužily vyhrát,