--

Penaltová partie skončila remízou

7. D. Šmahaj , 47. P. Kasala (p.) , 78. P. Horňák - 5. M. Olša , 65. J. Křenek (p.) , 71. J. Křenek (p.)
0

Tři proměněné penalty, jedno vyloučení a skóre 3:3, to je konečný souhrn zápasu mezi Bzencem a Holešovem. Bzenec si tak připsal třetí remízu v posledních pěti zápasech.

Zajímavý zápas se odehrál na hřišti v Bzenci, kam zavítal Holešov. Vedení se ujal Holešov už v 5. minutě, když  chybu Hoňáka uprostřed hřiště dokázal potrestat holešovský Olša - 0:1.  Bzenec ale vyrovnal takřka okamžitě, když se nádherně z voleje trefil přímo pod vinkl domácí Šmahaj - 1:1. Bzenec pak byl v následujícím průběhu lepším týmem, ale chyběl mu dostatečný důraz v koncovce. Dvakrát se do zakončení dostal domácí Kasala. Střelu Šmahaje zase zlikvidoval hostující brankář Janalík. Ani Horňák neměl přesnou mušku. Holešov ale byl také aktivní, ale dostal se jen k dalekonosným pokusům. Jen Beránek seznámil míč s břevnem domácí branky. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas se proměnil v penaltové představení obou celků. Klíčový okamžik zápasu přišel ve 47. minutě, kdy hostující obrance Bačík fauloval ve vyložené šanci domácího kapitána Kasalu a pískala se penalta proti Holešovu. Bačík navíc musel předčasně pod sprchu. Kasala pokutový kop pak s přehledem proměnil - 2:1. Bzenci se ale přesilovka vůbec nepovedla. V 64. minutě zahrál domácí obrance ve vlastním pokutovém území rukou a střídající Křenek zachoval chladnou hlavu - 2:2. O šest minut později fauloval domácí gólman v pokutovém území Hlobila. Křenek penaltu proměnil, ale rozhodčí nechal celou situaci zopakovat. Křenek situaci zvládl i napodruhé a Holešov vedl - 2:3. Bzenec po tomto šoku svého soupeře přitlačil a dvanáct minut před koncem Horňákem srovnal - 3:3. Do konce zápasu už branka nepadla a obě družiny si body podělily.

TJ Slovan Bzenec
Libor Snopek (trenér): S výsledkem nemohu být spokojený. Je ale vidět, že v divizi stále sbíráme zkušenosti. Místo toho, aby hosté mezi námi běhali a my drželi balon, tak jsme se zbytečně honili. Chyběla mi v tom našem fotbale logika. Naštěstí se nám podařilo srovnat.Tak, jak jsme odehráli závěrečnou čtvrthodinu, jsme měli odehrát celou přesilovku. Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/sest-golu-tri-penalty-jedno-vylouceni-bzenec-doma-remizoval-s-holesovem-20160925.html Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/sest-golu-tri-penalty-jedno-vylouceni-bzenec-doma-remizoval-s-holesovem-20160925.html

SFK Elko Holešov
Martin Malík (trenér): Bod zvenku určitě má pro nás hodnotu.Spokojení nejsme, venku jsme měli získat víc bodů, protože Žďár nebo Polná byli hratelní soupeři. Kluci ale hrají divizi poprvé, zatím sbírají především zkušenosti. Věřím, že druhá polovina podzimní části bude z naší strany lepší. Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/sest-golu-tri-penalty-jedno-vylouceni-bzenec-doma-remizoval-s-holesovem-20160925.html

D. Mrkvica [-] - O. Lysoněk [-] , M. Petrucha [-] , T. Košut [-] (72. L. Mlýnek [-] ) , J. Chromeček [-] - P. Horňák [-] , T. Zůbek [-] (55. O. Pyclík [-] ) , L. Škodík [-] , D. Šmahaj [-] - P. Kasala [-] , T. Reška [-] -

R. Janalík [-] - J. Beránek [-] (59. J. Křenek [-] ) , M. Olša [-] , P. Polomík [-] (89. V. Matulík [-] ) , L. Marek [-] , P. Hlobil [-] (75. M. Palík [-] ) , M. Roubalík [-] , A. Lomaka [-] , M. Charuza [-] , M. Bačík [-] , J. Chudárek [-]

ŽK: 36. P. Horňák , 64. M. Petrucha , 70. D. Mrkvica , 88. P. Kasala - 53. P. Hlobil , 75. P. Polomík , 90. R. Janalík . ČK: 47. M. Bačík .
Počet diváků: 170. Rozhodčí: Machač Lukáš - SÁGL Petr, ŠVEHLA Marek.