11.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2016-2017

--

Okříšky doma urvaly tři body

28. V. Bastl , 57. R. Ryšavý , 73. V. Bastl - 13. D. Rozporka , 86. D. Krtek (p.)
0

V rámci jedenáctého kola do Okříšků zavítali zavítala Žirovnice, který sice dokázala vstřelit dvě branky, na výhru to ale nestačilo. Žirovnice sice vstřelila první branku zápasu, ale Okříškům se podařilo zvrátit zápas ve svůj prospěch.

Vyrovnaný průběh prvního poločasu

Zápas začal v klidném tempu ani jeden tým se nehnal zbytečně do útoku. Na týmech bylo znát, že nechtějí inkasovat jako první, snažili se soustředit na pevnou obranu. Paradoxně v tomto zápase nakonec fanoušci mohli vidět hned pět branek. Ta první padla v třinácté minutě a trefil se hráč hostí David Rozporka. Domácím se v dvacáté osmé minutě podařilo vyrovnat zásluhou Bastla. Hráči tak šli do kabin za nerozhodného stavu 1:1

Druhá půle v duchu nedáš, dostaneš

Druhý poločas začali hosté aktivněji, hnali se do šancí a jen díky skvělému Fialovi zůstal stav nerozhodný, pak se ale do šance dostali domácí a hned z toho byla branka, kterou vstřelil Radek Ryšavý. Následně Žirovnice opět převzala iniciativu a hnala se za vyrovnáním, to ale nepřišlo, naopak v sedmdesáté třetí minutě využil brejk Vít Bastl a svou druhou brankou rozhodnul o vítězství domácích. Hosté sice ještě čtyři minuty před koncem snížili z pokutového kopu, vyrovnat se jim ale už nepovedlo. Okříšky tak doma porazili Žirovnice 3:2.

FC Slavoj Žirovnice
Ladislav Buňata: Odehráli jsme dobrý zápas. Řekl bych, že se nemáme za co stydět, škoda že jsme nevyužili více šancí, ale dát dva góly venku je celkem dobrá bilance. Doufám, že si to udržíme a v posledních zápasech podzimu ještě nějaké body nasbíráme.