Oslabené Roudné otočilo zápas s Aritmou

0

Kladrubského déjà vu málem stálo Malšany všechny body...

Bojovný první poločas gól nepřinesl

V prvním poločase se hra přelívala z jedné strany na druhou, bez nějakých větších šancí. Domácí častěji drželi míč a postupnou rozehrávkou a následnými dlouhými balóny do stran se snažili vypracovávat si příležitosti k ohrožení hostujícího gólmana. Ty ale nepřicházely, Aritma velmi zodpovědně bránila. V závěru Aritma zaváhala a na levé straně ztratila balón. Dobře zabojovala jedna z posil z Dynama, Ladislav Volešák, jenž poslal míč na penaltu, ale branící Pražané si dokázali dlouhým odkopem poradit.

I v deseti Roudné zabralo

Druhá půle pokračovala v nastoleném trendu, pak ale přišla 55. minuta. Z pravé strany odcentroval hostující Turbák, na zadní tyči číhal volný Bogár, zpracoval si balón a střílel do prázdné brány. Kladrubský si počínal stejně jako v zápase Dynama s Bohemians 1905 a rukou vyškrábl míč mimo bránu. Červená karta a penalta. Tu bezpečně proměnil Hrabák po pravici Hajduška. Následná pasáž 5-10 minut byla pro Aritmu rozhodující. Hosté měli hned několik obrovských příležitostí (jmenujme například Turbákovu, Bogárovu nebo Rybkovu), ale Malšané přežili především zásluhou Hajduška nebo obránců vykopávajících míč z brankové čáry. V 64. minutě zničehonic Roudné vyrovnalo. Centr z levé strany prolétl vápnem a na zadní tyči nedal Trněný brankáři šanci, placírkou pod břevno srovnal na 1:1. Pražané se snažili využít power play, ale Bogár moc dlouho váhal ve vápně s míčem. V 74. minutě přišel další centr z levé strany, hostujícímu stoperovi prolétl míč pod nohou, Růžička upadl, ale míč se k němu vrátil a z ne příliš fotbalové pozice dokázal domácí útočník otočit skóre na 2:1. Aritma měla optický tlak, ale žádnou další šanci si už nevytvořila.

TJ Malše Roudné
Obránce domácích P. Kössl: "Od první minuty jsme chtěli hosty pressovat a dostat je pod tlak, což se nám prvních 20 minut dařilo. Hosté většinou hráli dlouhé míče na dva urostlé útočníky, ty se nám dařilo eliminovat. Od nějaké 25. minuty začali být hosté nebezpeční a vyústilo to v pár rohových a tresných kopů kolem vápna. Druhý poločas jsme opět začali aktivně, ale v 55. minutě jsem bohužel špatným odkopem nabídl míč soupeři, ten šel do přečíslení a vyústila z toho červená karta pro Kladryho za ruku na brankové čáře a penalta, po které šla Aritma do vedení. Po vyloučení se mančaft semknul a podal srdnatý výkon, ze kterého vzešly 2 góly a výhra, všichni hráči podali maximální výkon a s chutí jsme si zakřičeli vítězný pokřik. Osobně mě mrzí vyloučení Kladrubského po mé chybě a to, že nebude nejspíše moci nastoupit do ligového zápasu na Slavii."

SK Aritma Praha
Trenér hostů T. Kubr: "První půle byla v pořádku, zodpovědně jsme to odbránili a soupeře do ničeho nepustili. V druhé půli nám všechno hrálo do karet, červená karta, penaltu jsme proměnili, měli jsme tam další tři čtyři vyložené šance, kdybychom dali na 2:0, bylo by po zápase. Jenže jsme je neproměnili a byli jsme za to potrestáni. Roudné začalo makat, bojovat, běhat a dali dva góly v podstatě z jedné střely na bránu. Místo třech bodů tak jedeme ze zápasu s prázdnou, můžeme si říkat "škoda," ale na to se nehraje, měli jsme naše šance proměnit."

K. Hajdušek [-] - T. Lonsmín [-] (79. F. Král [-] ) , P. Kössl [-] , J. Kladrubský [-] , D. Lerch [-] - T. Trněný [-] , L. Volešák [-] , R. Otepka [-] , V. Čadek [-] , M. Jasanský [-] (62. D. Růžička [-] ) - D. Chytrý [-] (83. L. Vávra [-] )

J. Prokeš [-] - F. Turbák [-] , M. Ambrus [-] , O. Ksandr [-] , S. Komínek [-] - P. Hulina [-] , L. Hrabák [-] , O. Rybka [-] , I. Pánek [-] - I. Bogár [-] , M. Müller [-]

ŽK: 39. D. Lerch , 54. D. Chytrý , 86. T. Trněný - 45. P. Hulina , 50. M. Ambrus , 84. O. Rybka . ČK: 55. J. Kladrubský .
Hráči zápasu: D. Růžička , K. Hajdušek - F. Turbák .