15.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2015-2016

--

První tým tabulky Ostrov si smlsnul na poslední Staré Chodovské

2. L. Kunz , 9. T. Wolf , 27. J. Vrba , 30. T. Wolf , 74. P. Klaus , 76. P. Klaus (p.)
0

Celkem jasný průběh mělo utkání prvního a posledního týmu tabulky, když domácí rozstříleli hráče ze Staré Chodovské šesti góly. Hosté tak mají do dalších zápasů jasný cíl, aby se v souteži udrželi i pro další sezónu

Domácí šli do vedení velmi rychle a už první poločas rozhodl o vítězi

V sobotu dopoledne se na hřiště dostavilo 28 platících diváků a vůbec nemuseli litovat, že došli, protože už od první minuty mohli sledovat útočný fotbal, který přinesl první gól hned ve třetí minutě, o který se postaral obránce Ostrova Lukáš Kunz, který vyskočil nejvýše na rohový kop a hlavou mířil přesně mezi tyče 1:0. O sedm minut později se domáci hrstka fandů mohla radovat podrhé, když se trefil Tomáš Wolf a zvyšoval tak na 2:0. Hostující obrana se spoléhala na ofsajd systém a několikrát se jim to nepodařilo uhlídat a poslali tak domácí několikrát do šance. Ve 27. minutě další brankou zahřál své fanoušky domácí Jakub Vrba, když navyšoval na 3:0. O tři minuty později se do úniku dostal domácí Tomáš Wolf a svým druhým gólem v zápase zvýšil náskok svého týmu na 4:0. Hostující tým zůstal jako opařený a vyhlížel konec prvního poločasu, né-li konec celého zápasu, protože i kdyby chtěl nějaký hráč střídat, tak neměl za koho, protože hosté dorazili přesně v jedenácti hráčích. Do konce poločasu už se domácím gól dát nepodařilo a poločas tak skončil jasně pro domácí tým 4:0.

Druhý poločas se dohrával jen z povinnosti

Ve druhém poločase už se hrál spíše jen fotbal, aby se nikdo nezranil a aby hosté nedostali velký příděl. Proto se zaměřili spíše na obranu a domácí Ostrov si tak v poklidu kombinoval a několikrát se dostal i do šancí, které ještě dvakrát proměnil v gól a to zásluhou jednoho hráče Petra Klause, který se nejdříve trefil v 74. minutě 5:0. A po dvou minutách znovu, když se trefil z pokutového kopu a stanovil tak konečný stav na 6:0 pro domácí Ostrov.  Domácí si tak s přehledem poradili s posledním týmem v tabulce a potvrdili roli favorita na jedničku a mohli si tak udržet dvoubodový náskok na prvním místě v tabulce před dotírající Lipovou.

FK Ostrov B
Petr Wolf: „V utkání jsme od začátku hráli prim, hned ve třetí minutě se trefil hlavou Kunz, hosté hráli docela naivně ofsajd systém a naši hráči si na tom smlsli“