19.kolo, Jihomoravský | Brno - město | Okresní přebor , 2015-2016

--

Zápas jara zvládl lépe tým Startu a dostal se v tabulce do trháku

28. M. Kristek , 44. M. Bím
0

Zápas o všechno - tak by se dalo charakterizovat střetnutí prvních dvou týmů tabulky. Zápas, na který došlo 400 diváků zvládl lépe domácí tým a po výhře 2:0 v tabulce odskočil na 5 bodů.

První poločas rozhodl

Hned ze začátku zápasu Start zatlačil soupeře, který na tento zápas nastoupil v trochu defenzivnější formaci (4-5-1) a musel se bránit. V 5. minutě Start kopal přímý kop, ze kterého dali branku, ovšem ta nebyla uznána pro ofsajd. Tato situace domácí tým nakopla a uzamkla soupeře na jejich polovině. Paradoxně do první vážnější šance se dostal po rychlé kombinaci lískovecký Kouřil, ale ten z bezprostřední blízkosti bránu přestřelil. Ve 28. minutě se na druhé straně hřiště dostal, po kombinaci ve středu hřiště, do šance Marek Kristek a ten se k radosti domácích fanoušků nemýlil - 1:0. Gól do šatny a zároveň pojistku přidal Michal Bím, který využil chybu lískovecké obrany - 2:0

Vyrovnaná hra bez vážnějších šancí

Po přestávce začal Lískovec hrát více útočně a hru srovnal. Lískovečtí hráli opět v klasickém rozestavení, což jim více svědčilo. Ovšem ve druhém poločase nebyla k vidění žádná větší šance. Start si výsledek v poklidu hlídal a hosté hrozili jen ze střel ze střední vzdálenosti, které brankář Hůrek úspěšně likvidoval. Většina hry se odehrávala ve středu hřiště, a tak zápas skončil nakonec 2:0

Start tedy v tabulce odskočil druhému Lískovci na rozdíl pěti bodů a osamostatnil se v čele tabulky.

TJ Tatran Starý Lískovec
Martin Pařízek (hráč): Myslím, že rozhodl první poločas kdy jsme nastoupili pouze s jedním útočníkem a zbytečně jsme se nechali zatlačit. Start si vedení už pohlídal a vytěžilo z minima maximum, což nám se nepodařilo a tím Start zaslouženě vyhrál.

TJ Start Brno
L. Hůrek [-] - J. Machala [-] , J. Štěpánek [-] , M. Čupr [-] - R. Vlček [-] , J. Fajkoš [-] , M. Bím [-] , M. Kristek [-] , R. Těšík [-] (79. Z. Jirátko [-] ) - I. Raus [-] (46. P. Matoušek [-] ) , M. Caldaroni [-]

T. Pospíchal [-] - J. Lagron [-] , P. Hulánek [-] (81. L. Stránský [-] ) , T. Voborník [-] , L. Tesař [-] , T. Pfeiffer [-] (64. L. Hattoň [-] ) , M. Pařízek [-] , L. Hrazdira [-] (46. P. Peloušek [-] ) , M. Kouřil [-] , O. Doležal [-] , L. Voborník [-] (46. M. Mach [-] )

ŽK: 30. M. Kristek , 81. R. Vlček - 54. M. Mach , 58. J. Lagron , 66. O. Doležal .
Místo: Loosova. Počet diváků: 480. Rozhodčí: Šlesinger Adam - SUCHAR Zdeněk, TEXL David.