21.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Tři góly Karnolda potopily lišanskou loď

0

Hosté z Lišan si na svojí palubu v posledních dvou zápasech naložili celkem dvanáct branek. A dalších pět v sobotním utkání v Senomatech už je pomalu na vyvěšení bílé vlajky. Po dvou ostudných porážkách v Lužné a doma s Olešnou vyjeli lišanští v 21. kole OP na horkou půdu do Senomat, kde nastoupili v pozměněném rozestavení a se snahou zkusit bodovat. Nakonec se však znovu museli smiřovat s vysokou prohrou, tentokrát však nezapříčiněnou špatným výkonem, nýbrž zoufalou střeleckou produktivitou.

Hra Lišan dopředu tentokrát nebyla vůbec špatná a byl to právě hostující tým, která se postaral o první vyložené šance utkání. Jelínek ale po centru L. Řepky ze dvou metrů minul hlavou polovinu odkryté branky. Do další tutovky se záhy dostal Bagi, sám uvnitř šestnáctky s míčem u nohy ale jen přestřelil. Na druhé straně minul branku z dobré pozice nebezpečný Vávra. O chvíli později ho po pasu Havla a úniku středem hřiště vychytal Z. Řepka. Hra se přelévala od vápna k vápnu a bylo se na rozhodně co dívat. Do třetí tutovky hostí se dostal znovu Jelínek a naplno odkryl lišanský problém - neschopnost trefit se mezi tyče. Přišla 27. minuta a Štědronský ve snaze obejít Katonu přišel o míč blízko vlastního rohového praporku. Meruna putovala záhy do lišanského vápna, kde první střelu Řepka ještě vyrazil, na dorážku kapitána Karnolda však už byl krátký, 1:0. Hosté se po obdržené brance nevzdali, J. Hamouz za to vzal po pravé straně, ostrým centrem našel na hranici malého čtverce volného bratra Václava Hamouze, ale míč z jeho "placírky" skončil už poněkud tradičně pouze mimo. Ve 44. minutě fauloval Krůta metr před vápnem Vávru a míč si k trestnému kopu postavil specialista Katona. Svou lepší levačkou zakroutil technickou střelu přes zeď a míč se od tyče odrazil za záda zcela bezmocného brankáře Řepky, 2:0.

V úvodu druhé půle se Lišanům přestalo dařit kombinačně a domácí Senomaty začaly využívat ztráty hostů k rychlým brejkům. Hned v 52. minutě upláchl po levé straně Vávra a našel na hranici velkého čtverce Karnolda. Ten vyslal slabou střelu, jenže Řepka si v bráně vybral slabší chvilku a míč mu mezi rukavicemi propadl za brankovou čáru, 3:0. Lišany zareagovaly přeskupením sestavy a vysunutím J. Hamouze na hrot k Jelínkovi. To přineslo ovoce v 67. min., když právě J. Hamouz unikl po levé straně a procedil do vápna přihrávku na Minaříka, který nadvakrát konečně dostal míč za Sojkova záda, 3:1. Domácí však hlavně Vávrou stále podnikali nebezpečné brejky a z jednoho z nich rezultoval v 75. minutě rohový kop. Na výborně kopnutý centr si naběhl zapomenutý Karnold a ranou zblízka definitivně zhasl lišanské naděje, 4:1. Hosté zápas ještě pochvalně nezabalili, ale jejich hra se změnila spiše v křeč. Žaludův trestný kop směřoval jen doprostřed branky do připravené Sojkovy náruče, Jelínek místo přihrávky na volné spoluhráče ve vápně vypálil do obránce a obdobně si vedl v další situaci i J. Hamouz, který se před domácí brankou ukličkoval. Na druhé straně v 85. min. znovu utekl Vávra, vypálil téměř z nulového úhlu dělovku, která se otřela o tyč a doslova knokautovala do hlavy vracejícího se stopera Chládka. Lišanský kapitán se po zastavení krve z nosu sice na hřiště vrátil, jenže měl prsty v další obdržené brance. Vávra poslal do malého čtverce střílenou přihrávku, kterou si právě obětavý Chládek nešťastně srazil do vlastní sítě na konečných 5:1

SK Lišany
Václav Švelch: Odehráli jsme velmi nešťastné utkání, ve kterém jsme byli horším mužstvem pouze v proměňování šancí. V první půli jsme si vypracovali čtyři z kategorie tutových, ale ani v jednom z těchto případů nebyli schopni trefit branku. Za takové chyby se ovšem platí, a soupeř tak šel po dorážce Karnolda a Katonou precizně provedeném přímém kopu do šaten s dvougólovým vedením. Ve druhé půli jsme se stále s utkáním snažili něco udělat a snížili Minaříkem na 1 : 3. To však bylo z naší strany vše. Ne, že bychom neměli šance, ale znovu jsme neproměnili nebo jsme situace ve vápně soupeře špatně řešili. Senomatům se vytvářel prostor pro brejky, skóre však navýšily z rohu a po naší zbytečné ztrátě v rohu hřiště, až na pro nás příliš krutý výsledek, průběhu hry rozhodně neodpovídající.