--

--

0

Prostějov ztratil dobře rozehraný zápas v samotném závěru

Domácí začali hodně aktivně a po několika ohroženích brány Doležala udeřilo v 16.minutě, kdy po centru Hirsche z pravé strany Kroupa hlavičkou k pravé tyči otevřel skóre utkání. O tři minuty později se ve velkém vápně hostí prosadil Hirsch a přízemní střelou k pravé tyči zvýšil na 2:0. Ve 30.minutě domácí Zelenka střelou z přímého volného kopu přes zeď pořádně protáhl Doležala, který stačil míč vyrazit a z následné dorážky Zatloukal mířil pouze do ležícího třebíčského gólmana.

Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, z herní převahy ovšem vytěžili pouze zblokovanou střelu Floriána na roh. Domácí mohli navýšit svůj dvoubrankový náskok v 66.minutě, kdy Doležal vyrazil přízemní střelu střídajícího Šteigla, z následné dorážky další domácí střídající hráč Sečkář mířil pouze do boční sítě. O dvě minuty později na druhé straně po zahrané standardce Floriánem domácí brankář Kofroň reflexivně zneškodnil hlavičku Komínka. Závěr utkání patřil hostům z Třebíče. Nejprve v 85.minutě Pavel Chalupa, po rohovém kopu Dobrovolného, krásnou hlavičkou snížil na 2:1 a v poslední minutě Florián střelou na zadní tyč vyrovnal na konečných 2:2.

1.SK Prostějov
Roman Popelka, asistent trenéra SK Prostějov: Prohospodařit takový zápas je opravdu velké umění. Jedním z faktorů byl útlum po dvou rychle vstřelených brankách. Hra soupeře vůbec nebyla dobrá, což hráče ukolébalo natolik, že jsme opět přestali plnit to, co jsme si v šatně řekli. Po dvaceti minutách jsme sklouzli k fotbalu, který jsme opravdu nechtěli předvádět. O poločase jsme hráče nabádali ke zrychlení hry a využití příležitosti ke vstřelení třetí branky, která by rozhodla. Vstup do druhého poločasu byl ale úplně stejný, jako konec prvního. Až od nějaké sedmdesáté minuty jsme si zase začali vytvářet šance, které jsme ovšem neproměnili a přišel trest. Při vší úctě k soupeři to byl jeden z nejslabších týmů, o to víc je tato velká ztráta frustrující.

HFK Třebíč
Libor Zelníček, trenér HFK Třebíč: Tento výsledek je samozřejmě pro nás úspěch, protože jaro je z našeho pohledu velice špatné. Pojali jsme ho jako test mnoha nových hráčů, především Afričanů, takže mužstvo se rozpadlo. Body jsme nezískávali, dnes jsme kromě bodu vstřelili první dva góly, protože ten jediný gól si na jaře vstřelila Opava sama. Je to pro nás sváteční okamžik. Samozřejmě jsme měli štěstí, že domácí nepotvrdili dvoubrankový náskok, možná i rozhodčí při posuzování zákroku v naší šestnáctce počítal s tím, že je rozhodnuto. My hrajeme pořád takovou údržbu a dnes to na uspokojený Prostějov stačilo.

Z. Kofroň [-] - M. Hirsch [-] , M. Sus [-] , T. Zatloukal [-] , A. Rus [-] - J. Pančochář [-] (62. M. Sečkář [-] ) , L. Zelenka [-] , Z. Fládr [-] (69. L. Petržela [-] ) , J. Koudelka [-] - M. Machálek [-] (58. J. Šteigl [-] ) , K. Kroupa [-]