16.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Domácí podlehli soupeři, byť až na penalty

0

Další úvodní kolo před námi. Domácí Tuhaň je na tom více, či méně podobně jako její soupeř, i když o trochu lépe na tom v tabulce přeci jen byli hosté z Oken. Tuhaň hrála doma a to znamenalo povinnost bodovat. To se také stalo, jenže ne tak úplně podle přání domácích...

Poločas pouze o jedné brance

Utkání bylo půl hodiny bez branek, než se do šance dostal hostující útočník Vojtěch Mojžíš a prosadil se brankou na 0:1. To znamenalo, že Tuhaň obranu otevře, pokud se chce hnát dopředu a uktání vyrovnat. Branka už nepadla, ale nebýt neefektivního zakončení hostů, mohlo jich být ještě více. I Tuhaň měla svou šanci, jenže podobně jako hosté nepřetavili šance v branku. Poločas tak za stavu 0:1 pro Okna.

Vyrovnání a následné penalty

Do druhé půle vstoupili domácí aktivněji, ale do vyložených šancí se dostali jen málokdy. Vícero šancí bylo na straně hostů, kteří zase neproměňovali tutovky a utkání tak stále běželo za jednobrankového stavu. Ke konci utkání se hra lehce vyostřila a rozhodčí uděloval žluté karty. Konkrtně tři na stranu Oken. Pár minut před koncem se hra vyostřila natolik, že po zmatcích a strkanicích mezi hráči se míče ujal Jan Dufek a zřejmě v poslední možný moment dokázal urvat cennou remízu pro Tuhaň. Zápas se tak dohrál za stavu 1:1 a šlo se do penalt. Zde byli úspěšnější hosté a v poměru 4:3 nakonec v zápase zvítězili.

TJ Okna
Michal Grolmus (brankář Oken): Určitě jsme neočekávali, že tam zahrajeme tak, jak jsme zahráli. Nakonec jsme utkání zvládli velmi dobře a je jen škoda, že jsme neproměnili i další šance v branky. Navíc v Tuhani už poněkolikáté kopeme penalty.