17.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

Křimice zvládly těžký duel a drží se čela tabulky!

26. M. Klement , 42. A. Adam - 82. P. Pikl
0

Domácí se s předposledním Chodským Újezdem pořádně natřeli, hosté hrál ivelice dobře a doplatili na neproměňování šancí.

Křimice nezvládly vstup do jarní části v Horažďovicích a v minulém kole se nevedlo ani Chodském Újezdu. Ten ale vstoupil do vzájemného duelu lépe a vypracoval si řadu zajímavých příležitostí, skórem se však pohnout nepodařilo. Nic tedy nenasvědčovalo tomu, že se zopakuje bláznivá přestřelka 6:5 z prvního vzájemného měření sil. Přesto se diváci branky nakonec dočkaly. Po necelé půl hodince hry vystihl Martin Klement hostující malou domů, před brankářem si hodil míč do strany, ale ještě se neukvapil, dobíhajícímu obránci udělal zasekávačku a poté až rozvlnil síť. Další radost přišla pro šedesát přítomných fanoušků v závěru poločasu. Adam Augustin přijal přihrávku ve vápně, zbavil se svého strážce a zamířil přesně mimo dosah Čepeláka.

Trenér Chodského Újezda Slowik do druhé půle trochu přeskupil šiky svých bojovníků, ale obrázek hry se příliš neměnil. Hosté si sice vypracovali opět řadu nadějných šancí, branka Křimic ale byla jako zakletá. Až ve dvaaosmdesáté minutě se zadělalo na drama. Petr Pikl na malém vápně hlavičkou usměrnil centr z pravé strany jmenovce Josefa a dal svým barvám naději. Jenže více toho už jeho tým nestihl a po dobrém výkonu tak nakonec odcházel ze hřiště bez bodu, naopak domácí stále drží nejlepší trojku.

FC Křimice
Dobrý Petr: „Prvních čtvrt hodiny jsme se rozkoukávali, pak jsme přebrali iniciativu a dali jsme dva góly. Ve druhé půli nám došly síly a hosté byli lepší a byli jsme rádi, že jsme vítězství udrželi.“

TJ Chodský Újezd
Pikl Petr: „V prvním poločase jsme neproměnily nějaké šance, pak trenér udělal změny, ale opět jsme nebyli schopní se prosadit a vstřelili jsme jen jeden gól.“