25.kolo, Liberecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

Frýdlant přestřílel Doksy

27. J. Lode , 44. R. Šena , 73. J. Lode , 73. T. Částek - 28. M. Kukla , 74. M. Kukla , 86. O. Picek
0

V utkání 25. kola mezi Frýdlantem a TJ Doksy padlo sedm branek, tudíž se diváci rozhodně nenudili. Výsledek nakonec skončil v prospěch domácích.

Už první poločas byl bohatý na branky

Už první minuty napověděly, jak bude utkání probíhat. Po oboustranně neurovnaném začátku více fotbalové snahy projevovali hosté především po jejich levé straně, ale centry do šestnáctky nenacházely adresáta. Domácí se postupně začali osmělovat a ve 27. min. rozepsali střelecký účet zápasu, kdy Štrbák poslal kolmici z vlastní poloviny mezi dokské beky do brejku Lodeho, jenž se kličkou na vápně zbavil obránce a podél bezmocného Kotyka dal první gól utkání 1:0. O dvě minuty později Šťastný zachytil ve středu hřiště rozvíjející se akci domácích, krátkými přihrávkami se dostal ke střelbě Kukla a jeho umístěná střela se opřela o pravou tyč Höflerovy branky a zapadla do sítě 1:1. Po neúspěšném útoku Doks, kdy hlavičkoval ze šesti metrů Šesták do náruče Höflera, si domácí vytvořili mírný tlak a ve 42. po dlouhém autu se dostal trestuhodně neobsazený k odraženému míči Jiří Lode a ze čtrnácti metrů prostřelil vše, 2:1. Ve 44. minutě vyrobila dokská obrana obrovskou chybu a Šena uzavřel skóre prvního poločasu na 3:1.

Brodský měl na noze vyrovnání, ale minul.

Ve druhém poločase se Frýdlanští snažili držet míč a mužstvu z Doks se nelíbilo skóre utkání. Po šedesáti minutách hry si hosté pozvolna vytvářeli územní převahu, ale finálová fáze jim nevycházela. Naopak se dařilo domácím, když kopali v 72. min. roh, ve vápně nejvýše vyskočil Tomáš Částek a hlavou skóroval na 4:1. V 74. dokázali hosté vyjádřit nápor gólově, když po dobře rozehraném kopu z rohu za skrumáže skóroval opět Kukla 4:2. Poslední ze sedmi osudových minut byla ta 86. Po trestném kopu Kukly ze čtyřiadvaceti metrů se míč dostal k Brodskému, jehož centr před branku zachytil Ondřej Picek a nekompromisně zavěsil 4:3. Za minutu Brodský málem srovnal, ale jeho střela šla těsně nad branku. Posledních pár minut zápasu již kýženou remízu hostům nepřineslo.

TJ Doksy
Karel Kapoun (vedoucí): „Škoda, že jsme nebojovali celých devadesát minut tak, jako těch posledních třicet,"