22.kolo, Liberecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

22. J. Kouba , 39. J. Kouba , 61. J. Beneš , 80. J. Beneš (p.)
0

Chrastava si zajistila vítězství Krajského přeboru po vítězství při třístovkové kulise v Doksech. Gratulujeme!

Kouba otevřel skóre

Již od prvních minut se hrálo aktivně nahoru dolů. Postupem času získávali hosté územní převahu. Domácí defenziva však vydržela jen do 22. minuty. Při útoku hostí rozhodčí ponechal výhodu, Filip Henzl přehodil domácí beky na nabíhajícího Koubu, jenž přes gólmana Kotyka vstřelil první gól 0:1. V 39. minutě ztratili domácí míč ve středu hřiště, chrastavští se krátkými přihrávkami dostali až do vápna Doks a Sandr přihrávkou pod sebe od brankové čáry poslal balón přesně na kopačky Jakuba Kouby, jehož rána skončila podruhé v Kotykově síti. Až druhý inkasovaný gól přiměl hostitele, aby začali pořádně hrát. Tři minuty před přestávkou dostal do běhu Jakub Šimon přesný pas od Šťastného, ale zbrklou střelou namířil do vybíhajícího gólmana Zoula. Domácí nevyužili šance z počátku druhé půle a hra se pak podobala té z první. Hosté vytrvale útočili, do střeleckých pokusů je však domácí moc nepouštěli a sami se pokoušeli o nesmělé protiútoky se špatnou střelbou.

Jistá hra Chrastavy vede k vítězství

Po hodině hry poslal přesný centr Sochor z místa pravého křídla na malé vápno před Kotyka, kde stál Beneš, jenž, ač tísněn, zvýšil poměr branek na 0:3. Deset minut před koncem fauloval domácí obránce pronikajícího útočníka Chrastavy ve vápně a verdikt hlavního arbitra byl jasný: pokutový kop, který proměnil Beneš na 0:4. Při stálém tlaku hostujícího mužstva se obrana domácích dopustila dalšího faulu v šestnátce a byla zde opět penalta, kterou ale Beneš nevyužil a jeho pokus skončil na tyči, i tak už to ale Beneše nemuselo moc mrzet, protože jeho tým zvítězil v poměru 0:4 a stává se vítězem Krajského přeboru.

TJ Spartak Chrastava
Josef Petřík (trenér): Hráli jsme tak, jak jsme hrát chtěli a proměňovali své šance. Domácí hráli dobrý a důrazný fotbal, ale my jsme jim toho moc nedovolili.