25.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

Náchod si poradil s oslabeným Provodovem

35. M. Punar , 47. J. Hable , 88. M. Brich
0

Důležitým momentem zápasu bylo vyloučení provodovského gólmana Libora Vacha. Od té doby hosté ztratili nadějně rozjeté utkání a prohráli 3:0.

Nešťastný poločas pro hosty

V úvodu zápasu hrál Provodov s favorizovaným Náchodem vyrovnanou partii. Provodovští hrozili domácí obraně a nejvýraznější příležitost si vypracovali po třiceti minutách hry. Hostující obránce Patrik Kratěna se nezalekl nevýhodného úhlu a nebezpečnou střelou prověřil domácího gólmana Františka Baláže. Náchodský gólman vyrazil míč ke spoluhráči Patriku Runkasovi, kterého však v osobním souboji přetlačil provodovský Lukáš Khun. Hostující záložník tak mohl znovu ohrozit domácího brankáře, Baláž však ani napodruhé neinkasoval. Další rozlet Provodova byl přibrzděn ve třicáté třetí minutě. Brankář Libor Vacho vystoupil proti domácímu Tomáši Petrovi mimo své pokutové území, kde zahrál rukou. Rozhodčí hostujícímu gólmanovi udělil červenou kartu a do branky Provodova se postavil útočník Jiří Dvořáček. Po nedovolené hře Libora Vacha domácí navíc rozehrávali přímý kop, který proměnil Martin Punar. Náchod se tak ujal poločasového vedení 1:0.

Náchodští směřují za třemi body

Náchodští se uklidnili hned zkraje druhého poločasu. Ve čtyřicáté sedmé minutě rozehrával Náchod rohový kop, na který si naskočil Jan Hable a jeho hlavička skončila v síti hostů. Náchodští tak přidali gólovou pojistku, která ještě více ztížila jakékoliv snahy Provodova, a oslabení hosté se s obtížemi dostávali do šancí. Náchod tak bez větších starostí kontroloval další průběh zápasu. Domácí fotbalisté navýšili své vedení na konečných 3:0 v úplném závěru zápasu. V osmdesáté osmé minutě svoji šanci proměnil střídající Marek Brich.

FK Náchod
Michal Malý - vedoucí mužstva FK Náchod: Zápas ovlivnilo vyloučení Libora Vacha, který úmyslně zahrál rukou mimo pokutové území, a zmařil tak naši vyloženou brankovou příležitost. Sice můžeme hovořit o územní převaze, ale pouze po velké vápno hostí, pak jsme si zbytečně situace komplikovali. Pro nás je ale důležité, že jsme získali tři body.