24.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

Jičín na vlastním hřišti porazil Cidlinu

14. T. Haken (p.) , 54. T. Klaban - 18. M. Vincour
0

Fotbalisté Jičína zvládli zápas s nebezpečnou Cidlinou a po výsledku 2:1 mohou slavit zisk tří bodů.

Vyrovnaný poločas

Na hřišti Jičína se od úvodu hrálo svižné utkání. Ve čtrnácté minutě domácí donutili k faulu v pokutovém území hostujícího Matěje Vincoura a rozhodčí nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Tomáš Haken, který bezpečně proměnil a poslal Jičín do vedení. Hosté však přišli s rychlou odpovědí. Matěj Vincour, který v předchozích minutách zavinil penaltu domácích, si v osmnácté minutě naskočil na centr z pravé strany a pěkným obloučkem do horního rohu branky překonal domácího gólmana Michala Puše.

V dalším průběhu poločasu měli větší převahu v držení míče hosté, kteří se aktivně pohybovali kolem pokutového území Jičína. Domácí fotbalisté naopak vyráželi k rychlým protiútokům, které však obrana Cidliny zvládala zastavovat. Gólovou radost si v prvním poločase nezopakovali ani fotbalisté Cidliny, a půle tak skončila nerozhodně 1:1.

Efektivnější Jičín

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácímu týmu. V padesáté čtvrté minutě přešel Jičín do rychlého protiútoku. Domácí svižnou kombinací na jeden dotyk překonali obránce Cidliny a k míči se v pokutovém území dostal Tomáš Klaban, který nadvakrát překonal gólmana Davida Průchu. Po vstřelení druhého gólu s Jičínští trochu zatáhli do obrany a tvoření hry přenechali soupeři. Cidlina mohla vyrovnat po hodině hry, stoprocentní šanci ale hosté nevyužili a po centru z levé strany přestřelili z malého vápna branku. O pár minut později rozehrávali hosté přímý kop z dobré pozice na hranici vápna. Po secvičeném signálu ale Michal Blažej těsně minul spojnici domácí branky. V závěru zápasu měla Cidlina ještě další šance na skórování, hostujícím zakončovatelům se však nedařilo, a Jičín proto uhájil své těsné vedení až do konce.

SK Jičín
Miroslav Jeník - trenér SK Jičín: V dost improvizované sestavě jsme získali cennou výhru proti kvalitnímu a fotbalovému soupeři. Hráči mě velmi potěšili svou bojovností, nasazením, obětavostí a touhou uspět. Musíme však přiznat, že několikrát při nás stálo obrovské štěstí, když jasné gólové šance hosté nedali.