--

--

22. L. Palko , 28. P. Svoboda , 40. L. Mrázek , 53. J. Kapek , 54. J. Kapek , 84. M. Mžourek - 34. V. Kučera
0

Už první poločas rozhodl o zápasovém výsledku. Na jeho konci byl totiž vyloučen hostující T. Šenkýř a domácí si vzali zpět dvougólové vedení. To ve druhém poločase ještě třikrát podtrhli. Do éry po odvolaném trenéru Šímovi tak vstoupilo Nové Strašecí na jedničku.

Po poločase bylo jasno

V prvních minutách viděli diváci dvě šance Jindřichova Hradce, který nastoupil do zápasu mnohem lépe. Nové Strašecí bylo svázáno nutností vyhrát, aby si zajistilo divizní příslušnost i pro příští sezónu. Jenže Kučera i Černoch zklamali a svými neproměněnými šancemi probudili spící Sokoly. Ve 22. minutě byl faulován L. Mrázek a k exekuci trestného kopu z dvaadvaceti metrů se postavil Lukáš Palko. Míč snad ani nemohl trefit lépe a krásnou střelou přes zeď překonal Rešla! O šest minut později hbitě nastartoval domácí gólman Kut rychlý brejk, Mžourek potáhl míč a hodil ho za obranu Patrikovi Svobodovi, který svůj únik zakončil úspěšně.

Ve 34. minutě se podařilo hradeckým fotbalistům snížit. Odvrácený míč po rohovém kopu přistál před Vítem Kučerou, jenž se z hranice velkého vápna s ničím nepáral a nádherně napálil míč pod horní tyč Kutovy klece. Hosté začali kousat, ale všechny zuby si vylámali pět minut před koncem poločasu. L. Mrázek vybídl Svobodu a za záchrannou brzdu zatáhl T. Šenkýř – červená karta a penalta navrch. Tu sice Rešl dokázal vyrazit, ale pouze zpět k exekutorovi Lukáši Mrázkovi. Novostrašecký střelec druhou nabídkou nepohrdl a zvýšil na 3:1.

Jedna minuta na dva góly, Kapkovi stačí málo

Odevzdaní hosté šli druhou půli už vyloženě jen dohrát. Především nespokojenost s výroky rozhodčích jim sebrala veškerý vítr z plachet a chuť hrát. V 53. minutě pak inkasovali počtvrté. Beneš nahrál Svobodovi, ten podržel míč a poslal ho Jiřímu Kapkovi, před nímž zívala prázdná brána. O minutu později dostal Jiří Kapek pro změnu přihrávku od Duchoně, ve velkém vápně obešel obránce a přesnou střelou k tyči skóroval. Střelecký účet uzavřel v 84. minutě aktivní Martin Mžourek, kterého vybídl ke skórování povedeným lobem za obranu Kaválek.

Byli jste se na zápase podívat? Jak ho zvládl rozhodčí, chutnala klobáska? A co výkony jednotlivých hráčů? Nezapomeňte utkání ohodnotit!

TJ Sokol Nové Strašecí
Asistent trenéra P. Němeček: „Co jsme si řekli, to jsme do puntíku takticky splnili. Hráli jsme ze zajištěné obrany. Hrozil nám sestup, kdybychom prohráli. Dostupovali jsme soupeře, napadali jsme je, byli jsme akčnější. Sice byl začátek vlažnější, ale po prvním gólu jsme překlopili zápas na naši stranu. Hráli dobře všichni hráči, ale Martin Mžourek byl aktivní a zaslouženě dal pak i gól.“

P. Kut [-] (83. F. Javůrek [-] ) - M. Bláha [-] (74. M. Kaválek [-] ) , L. Mrázek [-] , L. Palko [-] , M. Mžourek [-] , J. Kapek [-] , P. Duchoň [-] , P. Svoboda [-] , R. Soukup [-] (67. J. Trégr [-] ) , L. Beneš [-] , J. Mrázek [-] (14. J. Volf [-] )