--

--

7. F. Busta (vl.) , 30. M. Špírek
0

Štěchovice se na domažlickém stadionu neprosadily. Za domácí se trefili Fořt a Špírek. Autor foto: Jiří Pojar/TJ Jiskra Domažlice

Domažlice si vybudovaly náskok

Vzhledem k postavení týmů se očekávalo klidné utkání. To se vyplnilo, rozhodčí Drábek umravnil hráče za devadesát minut jen jednou žlutou kartou na každé straně. Ale postupně. Domácí se dostali do vedení brankou Pavla Fořta ze 7. minuty. Tomu adresoval pas Braun a zkušený střelec sepřed Soukupem nemýlil – 1:0. Šiman si první zákrok připsal ve 14. minutě, kdy lapil do rukavic Říhovu hlavičku po standardce. O poznání těžší zákrok ale domažlický brankář předvedl o patnáct minut později, kdy perfektně vytáhl Vernerovu povedenou střelu. A tak mohli jít domácí do vedení 2:0. Roubal se prosmýkl kolem strážců a vyzval ke skórování Špírka, který měl na malém vápně jednoduchou pozici – 2:0. Domažlice ještě do půle orazítkovaly břevno, do kabin si nesli Skálovi svěřenci zasloužený dvougólový náskok.

Šiman se Soukupem už neinkasovali

Druhá půle dlouho žádnou vyloženou gólovku nepřinášela, což vyhovovalo domácímu celku. Hrál se vyrovnaný fotbal, kde si náznaky příležitostí vytvořily oba celky. Týmy prostřídaly, v 76. minutě mohl Špírek navýšit domažlické vedení, jenomže po zpracování napálil míč z blízkosti mimo tři tyče. Dramatickou zápletku málem v 82. minutě obstaral duelu Batka, který se dral k centru, domažlická obrana včas odvrátila. Šiman se Soukupem už neinkasovali, Domažlice tak braly tři body.

Byli jste se na zápase podívat? Jak ho zvládl rozhodčí? A co výkony jednotlivých hráčů? Nezapomeňte utkání ohodnotit!

Povltavská Fotbalová Akademie
Zbyněk Busta (trenér): "Zápas nahoru dolů, nebyl nijak takticky svázán, ať už nějakými extrémními sestupovými starostmi z naší strany, Domažlice už taky na postup nějakou dobu nemyslí. Byl z toho celkem slušný, pohledný fotbal, kde domácí byli šťastnější v koncovce, měli navrch co se týče finálních a předfinálních nahrávek, dostávali se do čistějších šancí než my. Bylo znát, že jde o zkušenější mančaft, vepředu hrál velice dobře Pavel Fořt, velké problémy nám dělal střední záložník Mužík. Z naší strany to nebyl nepovedený zápas, zahráli jsme slušně, ale Domažlice vyhrály zaslouženě."

TJ Jiskra Domažlice
J. Šiman [-] - M. Bauer [-] , O. Chocholoušek [-] - A. Beránek [-] (60. V. Hrdlička [-] ) , P. Mužík [-] , L. Roubal [-] (60. M. Lucák [-] ) , M. Braun [-] (90. P. Javorský [-] ) - P. Fořt [-] (79. P. Došlý [-] ) , M. Špírek [-] (85. M. Kyndl [-] ) , J. Piroch [-] , D. Lešek [-]

M. Soukup [-] - P. Borkovec [-] (65. J. Cienciala [-] ) , L. Maršálek [-] , M. Verner [-] (79. R. Hajdarevič [-] ) , L. Jakobovský [-] , A. Kraus [-] , L. Batka [-] , M. Říha [-] (68. F. Novák [-] ) , J. Košata [-] , M. Švejda [-] (68. A. Drina [-] ) , F. Busta [-]

ŽK: 74. M. Braun - 41. M. Švejda .
Hráči zápasu: P. Fořt , P. Mužík .
Počet diváků: 450. Rozhodčí: Drábek Drahoslav - ČECHLOVSKÝ Ondřej, ŠIMEK Zdeněk.