--

--

--

0

Dobrovice pokračuje v dobrých výkonech, když ve třicátém kole nedala šanci Domažlicím. Autor foto: Jiří Pojar/TJ Jiskra Domažlice

Domažlice vedly, do půle Dobrovice otočila

Před utkáním devátá Dobrovice v posledních zápasech zabírá, když porazila Benešov na penalty a uhrála tři body v Písku. To Domažličtí neprožívají dobré období. Na výhru za tři body čekají již dlouhých šest zápasů.

Vyrovnaných prvních dvacet minut vyšlo lépe Domažlicím. V patnácté minutě se přesnou hlavičkou trefil Marek Bauer0:1. To bylo ze strany hostů vše, od té doby dominovala Dobrovice. Šanci Lukáše a Vajgla Šiman ještě zneškodnil, na dorážku Miškovského v 27. minutě už byl krátký – 1:1. Obrat ve skóre nastal v nastaveném čase. Po rohovém kopu vznikla před Šimanem skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Jiří Sodoma2:1

Ve druhé půli to byla dominance domácích

Druhou půli začala lépe Dobrovice a už v padesáté minutě se radovala ze vstřelení třetí branky. Po rychlém brejku šli domácí do přečíslení dva na jednoho, kdy Jiří Sodoma připravil skvělou pozici pro Jana Bočka3:1. Dobrovice nadále byla lepší a měla mnohem více šancí. Jednu zlikvidoval parádním zákrokem Osvaldovi Šiman, na dalekonosnou střelu z dvaceti metrů od Pavla Vajgla už byl krátký – 4:1. I přes čtyři inkasované branky předvedl brankář Domažlic dobrý výkon. Vychytal další obrovské šance Volfa a Rudolfa, čímž uchránil svůj tým před větším přídělem.

FK Dobrovice
Petr Hejno: "Prvních třicet minut byly Domažlice lepším týmem, ale my jsme naštěstí dokázali otočit ještě do půle. Druhý poločas nám perfektně sedl a musím říct, že to byl jeden z nejlepších poločasů, co jsme kdy odehráli. Branek jsme mohli dát ještě více. Pochválit bych chtěl všechny, zejména Soběslava a Vajgla."